"Telekomunikacja Polska realizuje obowiązki wynikające zwyznaczenia jej do świadczenia usługi powszechnej. Dotyczy torównież przyłączania nowych klientów. Wbrew doniesieniom prasowym,inwestycje nie zostały wstrzymane. Zarząd TP nie podjął takiejdecyzji" - czytamy w komunikacie.
Środowa "Gazeta Prawna" poinformowała, że z jej informacjiwynika, iż TPSA zdecydowała o wstrzymaniu inwestycji związanych zpodłączaniem nowych klientów. Miałoby to być związane z planemredukcji kosztów w spółce. "Gazeta Prawna" poinformowała, żerzecznik TPSA nie skomentował jej informacji.
"Mimo niekorzystnych okoliczności TP nadal przyłącza nowychklientów i od ponad roku publicznie nawołuje do stworzenia warunkówniezbędnych do rozwoju i modernizacji sieci w interesie rynku ikonsumentów" - czytamy dalej w komunikacie spółki.

TPSA miała po audycie 2188 mln zł skonsolidowanego zysku nettoprzypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2008 roku wobec2273 mln zł zysku rok wcześniej.











