Piotr Metz w „Liście osobistej” prezentuje swoje muzyczne odkrycia oraz rozmawia z polskimi i zagranicznymi wykonawcami. Audycja będzie emitowana w piątki w godz. 22-24, pierwsze wydanie pojawiło się 10 stycznia.
„Lista osobista” na antenę Trójki wróciła po ponad czterech latach przerwy, poprzednio była emitowana do października 2020 roku, w soboty w godz. 19-21. Cykl zadebiutował w rozgłośni w 2005 roku, był emitowany z kilkoma dłuższymi przerwami.
Piotr Metz na antenę Trójki wrócił w maju 2024 roku jako gospodarz „Pierwszej Trójki - Listy Przebojów”. Obecnie listę prowadzi Michał Grabkowski.

W ostatnich latach Metz był związany z radiową Dwójką, gdzie m.in. prowadził „Nocną strefę”. Od wiosny 2016 do wiosny 2020 roku był natomiast dyrektorem muzycznym Trójki, a przedtem przez dwa lata pełnił taką funkcję w Radiu Kraków.
W Trójce pracował od 2005 roku, a wcześniej w latach 80. Od 1990 do 2001 roku był związany z RMF FM (m.in. jako dyrektor muzyczny), a potem pełnił podobne funkcje w Radiostacji, Radiu Eska Kraków i MTV Polska.











