Marcin Wolski u Sakiewicza przeprasza za krytykę TVP. Przypomniano mu przeszłość w PZPR

W piątkowej „Gazecie Polskiej Codziennie” Marcin Wolski przeprosił za swoje słowa, że w Telewizji Polskiej dominowała „propaganda adresowana do tego betonowego elektoratu”. - Nie chcę rezygnować w udziału w tym dziele! Mam nadzieję walczyć dalej z wami o was i o nas - zapewnia. Odpowiadający za publicystykę w „GPC” Katarzyna Gójska i Piotr Lisiewicz przypomnieli Wolskiemu, że należał do PZPR, ale będzie mógł dalej współpracować z dziennikiem. - Nasze media są ostoją swobody wypowiedzi - podkreślają.

tw
tw
Udostępnij artykuł:
Marcin Wolski u Sakiewicza przeprasza za krytykę TVP. Przypomniano mu przeszłość w PZPR
Marcin Wolski, fot. AKPA

- Przepraszam, jeśli moja emocjonalna wypowiedź w Klubie Ronina kogoś obraziła, skrzywdziła lub zraniła! Zwłaszcza gdy chodzi o kolegów - pracowitych, odważnych, wybitnych - stwierdza Marcin Wolski w oświadczeniu zamieszczonym na drugiej stronie piątkowego numeru „Gazety Polskiej Codziennie”.

Marcin Wolski przeprasza także czytelników „GPC”

W poniedziałek na spotkaniu prawicowego Klubu Ronina Marcin Wolski skrytykował przekaz Telewizji Polskiej w ostatnich latach. Przywołał opinię, którą znalazł „w jakimś lewicowym portalu”, zaznaczając, że całkowicie się z nią zgadza. - Myśmy wszystko wygrali. Zaoferowaliśmy temu społeczeństwu więcej, niż ono mogło sobie zamarzyć. Stworzyliśmy państwo naszych marzeń. I stworzyliśmy - przepraszam, mówię to jako współwinny - propagandę na gorszym poziomie niż lata siedemdziesiąte - wyliczył.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/tomasz-sakiewicz-tv-republika-kto-przyjdzie-tvp-info-polskie-radio,7169473495856769a ##

- Ten naród został po prostu upokorzony. Propaganda, która się lała przez ostatnie miesiące… - zaznaczył. Jego zdaniem przed wyborami w TVP „była propaganda adresowana do tego betonowego elektoratu”.

- Strata czasu i pieniędzy. Betonowy elektorat, nawet gdybyśmy pokazywali w telewizji publicznej na okrągło Biedronia, i tak zagłosowałby na PiS - ocenił. - Każdy jeden człowiek środka - przekonany, zachęcony, zanęcony. Tymczasem zwyciężyła logika walki, logik stalinowska: kto nie jest z nami, jest przeciw nam. A nie odwrotna, którą kiedyś tam demokratyczny socjalizm usiłował kreować - dodał Wolski. - Wiecie, ile my energii straciliśmy w zeszłym tygodniu, żeby przyładować Konfederacji? A przecież gdyby wynik Konfederacji był o ciutkę lepszy, to już nie byłoby tego masakrującego wyniku Platformy - ocenił (w poniższym nagraniu wypowiedź Wolskiego zaczyna się w godzinie i 22. minucie).

W oświadczeniu na łamach „GPC” tłumaczy, z czego wzięła się taka wypowiedź. - Zależy mi tylko na Polsce i czasem rozpacz z porażki, gdy wygrana była tak blisko, bierze górę nad umiarem - stwierdza. W post scriptum dodał natomiast: „Jeśli ktoś z Szanownych Czytelników też poczuł się urażony, serdecznie przepraszam”.

- Nie chcę rezygnować w udziału w tym dziele! Mam nadzieję walczyć dalej z wami o was i o nas - deklaruje.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/wybory-porazka-pis-rafal-ziemkiewicz-propaganda-tvp-do-rzeczy,7169472841070721a ##

Z Telewizją Polską i Polskim Radiem współpracuje sporo publicystów „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”, m.in. Piotr Nisztor, Katarzyna Gójska, Dawid Wildstein i Tadeusz Płużański. Dodatkowo w TVP Info prawie codziennie wydarzenia polityczne komentują redaktor naczelny obu tytułów Tomasz Sakiewicz i naczelny serwisu internetowego „GPC” Adrian Stankowski.

Redaktorzy „GPC”: słowa Wolskiego kłamliwe i haniebne

Nad przeprosinami Marcina Wolskiego zamieszczono oświadczenie wicenaczelnej „Gazety Polskiej Codziennie” Katarzyny Gójskiej i kierującego w dzienniku działem publicystyki Piotra Lisiewicza. Zaznaczają, że „wypowiedź Marcina Wolskiego, jakie obficie cytowaną przez media słynące ze szkalowania Jana Pawła II i jednocześnie gloryfikowania Urbana, ze lżenia prezydenta Kaczyńskiego i żarliwego wspierania putinowskiej propagandy, trzeba sprawiedliwie ocenić”.

- Nota jest oczywista: to słowa kłamliwe i haniebne. To dobrze, że Wolski za nie przeprasza. Warto jednak przypomnieć, że człowiek funkcjonujący w przestrzeni publicznej odpowiada za wszystkie swoje działania w tej przestrzeni - podkreślają.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/tvp-polskie-radio-zmiany-odwolanie-zarzadu-joanna-lichocka,7169472796219009a ##

I wytykają Marcinowi Wolskiemu, że w latach 1975-1981 należał Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (kierował jej komórką w redakcji radiowej Trójki). - Ludzie będący członkami totalitarnej, zależnej od Moskwy partii komunistycznej - bez względu na późniejsze wybory życiowe - po prostu nie mają prawa oceniać ani stosować porównań do... komunistycznej propagandy wobec tych, którzy w ostatnich latach, atakowani i poniżani, działali na rzecz wolności słowa w Polsce - oceniają.

- Nasze media są jednak ostoją swobody wypowiedzi, dlatego Marcin Wolski nadal będzie mógł pojawiać się na naszych łamach. Tym się różnimy od tych, u których taki zachwyt wywołała jego wypowiedź - dodają Gójska i Lisiewicz.

grafika

Marcin Wolski w TVP od 7 lat

Z Telewizją Polską Marcin Wolski jest związany od połowy 2016 roku, został wtedy dyrektorem TVP2. W kwietniu 2018 roku przeszedł na stanowisko agencji kreacji rozrywki, z którego zrezygnował po ośmiu miesiącach.

- Uzasadnił to chęcią skupienia się na pracy artystycznej i twórczej, co w znacznym stopniu utrudniały mu obecne obowiązki służbowe. Zarząd TVP zaproponował mu kontynuowanie współpracy na stanowisku doradcy zarządu - poinformowało biuro prasowe nadawcy.

Oprócz współprowadzenia „W tyle wizji” i „W tyle wizji extra” Marcin Wolski przygotował dla TVP kilka „Szopek Noworocznych”. Ostatnia jak na razie, zatytułowana „Przedszkole Plus”, została wyemitowana 1 stycznia 2019 roku.

TVP wśród najgorzej ocenianych mediów

Od kilku lat Telewizja Polska ze względu na treści emitowane w TVP Info i programach informacyjnych jest w czołówce najgorzej ocenianych mediów w kraju. W sondażu państwowego instytutu CBOS działalność Telewizji Polskiej negatywnie oceniło 45 proc. Polaków, a dobrze 39 proc. TVP i Radio Maryja jako jedyni nadawcy zanotowali więcej ocen krytycznych niż pozytywnych, dużo lepiej zostali ocenieni TVN i Polsat.

W marcowym sondażu Ipsos 69 proc. Polaków uznało, że "Wiadomości" TVP nie pokazują prawdy o wydarzeniach w kraju. Program najbardziej wiarygodny jest dla zwolenników PiS, osób w wieku ponad 60 lat i z wykształceniem zawodowym. Z kolei w badaniu na potrzeby raportu Reuters Institute 47 proc. Polaków stwierdziło, że nie ma zaufania do informacji z Telewizji Polskiej, a przeciwną opinię wyraziło 28 proc. TVP wypadała najgorzej w zestawieniu obejmującym czołowych nadawców telewizyjnych, radiowych, marki prasowe i internetowe.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"