TVP1 i Polsat liderami w naziemnej telewizji cyfrowej

Wśród odbiorców naziemnej telewizji cyfrowej w marcu 2013 roku najchętniej oglądana była TVP1. Z kolei w grupie komercyjnej pierwsze miejsce zajął Polsat. Najwyższy wynik wśród stacji powstałych na potrzeby DVB-T odnotował Puls 2.

Michał Kurdupski
Michał Kurdupski
Udostępnij artykuł:

Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, wśród widzów oglądających tylko naziemną telewizję cyfrową w marcu 2013 roku liderem była TVP1, której udział w analizowanej grupie, po wzroście względem lutego br. o 1,09 pkt. proc., wyniósł 19,63 proc. Stacja ta również pierwsze miejsce zajmowała w całej populacji.

Drugie miejsce zajął Polsat, notując udział na poziomie 16,08 proc. po spadku o 0,13 pkt. proc. (stacja ta w całej populacji zajmowała miejsce trzecie).

Wśród odbiorców DVB-T na podium znalazła się jeszcze TVP2 z wynikiem na poziomie 13,50 proc. (spadek o 0,13 pkt. proc.), a dopiero czwarte miejsce zajęła TVN (11,78 proc., spadek o 0,57 pkt. proc.). Natomiast w całej populacji drugie miejsce zajmowała TVN, a Dwójka była czwarta (więcej na ten temat).

Z szóstego na piąte miejsce w rankingu DVB-T awansował kanał TVP Info, którego udział w rynku wyniósł 5,99 proc. (+ 0,37 pkt. proc.). Tuż za stacją informacyjną TVP znalazła się TV Puls (5,80 proc.), a dalej uplasowały się TVN7 (5,43 proc.) i TV4 (4,60 proc.).

Najwyższy wynik wśród stacji powstałych specjalnie do emisji w DVB-T osiągnęła w marcu br. telewizja Puls 2 (3,37 proc.). Udział powyżej 1 proc. zanotowały jeszcze takie stacje jak TTV, ATM Rozrywka, TV6, Polo TV oraz Eska TV.

Z kolei w grupie komercyjnej 16-49 w marcu br. liderem oglądalności był Polsat. Stacja ta z udziałem na poziomie 18,74 proc. zanotowała względem poprzedniego miesiąca spadek o 0,61 pkt. proc. Zajmująca drugie miejsce TVP1 osiągnęła udział na poziomie 13,74 proc. (wzrost o 0,50 pkt. proc.). Niewiele niższe były wyniki TVN (12,75 proc., - 0,10 pkt. proc.) oraz TVP2 (11,59 proc., + 0,74 pkt. proc.).

Piąte miejsce w tym rankingu przypadło TV Puls (7,41 proc.), która również i tutaj zanotowała lepsze wyniki niż konkurencyjne TVN7 (5,97 proc.) i TV4 (5,29 proc.).

Prezentowane dane Nielsen Audience Measurement, uzyskane dzięki uprzejmości jednego z nadawców, dotyczą gospodarstw tylko z DVB-T. 19 marca br. telewizja analogowa przestała być dostępna w kolejnych regionach (więcej na ten temat).

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Szef Republiki tłumaczy się z reklam Zondacrypto. "Ceny u nas bardziej konkurencyjne"

Szef Republiki tłumaczy się z reklam Zondacrypto. "Ceny u nas bardziej konkurencyjne"

U prezydenta, a zaraz potem w Republice. Cenckiewicz i Rachoń promują książkę

U prezydenta, a zaraz potem w Republice. Cenckiewicz i Rachoń promują książkę

Nielsen: Wzrost telewizji kablowej i spadek streamingu w Polsce

Nielsen: Wzrost telewizji kablowej i spadek streamingu w Polsce

W maju ruszy program "Polska. Największe dylematy". Współtworzy go była dziennikarka TVP

W maju ruszy program "Polska. Największe dylematy". Współtworzy go była dziennikarka TVP

Nike redukuje 1,4 tys. etatów. Firma przyspiesza globalną restrukturyzację

Nike redukuje 1,4 tys. etatów. Firma przyspiesza globalną restrukturyzację

Grupa Kino Polska tłumaczy rebranding. Wszystkie stacje FilmBox+ będą w HD?

Grupa Kino Polska tłumaczy rebranding. Wszystkie stacje FilmBox+ będą w HD?