Zmiana na stanowisku naczelnego „Gościa Niedzielnego”. Powrót po latach

Od 1 grudnia ks. Marek Gancarczyk ponownie obejmie funkcję redaktora naczelnego „Gościa Niedzielnego”. Zastąpi na tym stanowisku ks. dr. Adama Pawlaszczyka. Gancarczyk zostanie też, w miejsce Piotra Sudoła, dyrektorem Instytutu Gość Media, wydawcy pisma.

Patryk Pallus
Patryk Pallus
Udostępnij artykuł:
Zmiana na stanowisku naczelnego „Gościa Niedzielnego”. Powrót po latach
ks. Marek Gancarczyk

Konserwatywno-katolicki tygodnik "Gość Niedzielny" podlega Archidiecezji Katowickiej. Arcybiskup Metropolita Katowicki Andrzej Przybylski tłumaczy w oświadczeniu, że zmiany personalne w tytule zostały dokonane "W trosce o dalszy rozwój mediów katolickich prowadzonych przez Archidiecezję".

- Zmiany te wynikają z potrzeby większej integracji tych instytucji i wprowadzenia jeszcze lepszych rozwiązań w zmieniającej się sytuacji współczesnych mediów katolickich — czytamy dalej.

W oświadczeniu arcybiskup Przybylski podziękował ks. dr. Adama Pawlaszczykowi (był naczelnym "GN" od 2018 roku) i Piotrowi Sudołowi za ich pracę na rzecz pisma. - Dzięki ich pracy media skupione wokół "Gościa Niedzielnego" i sam tygodnik zachowały swój właściwy poziom i rozpoczęły proces poszukiwania nowych form działania w szybko rozwijającym się środowisku medialnym - napisał.

Dlaczego wraca ks. Marek Gancarczyk?

Ks. Marek Gancarczyk kierował "Gościem" już w latach 2003-2018 roku, przyczyniając się do jego znaczącego rozwoju. Pod jego kierownictwem, tygodnik stał się platformą znaną z obrony nauk Kościoła. Do zespołu tytułu dołączył w 1996 roku.

- Wierzę, że jego znajomość pracy w mediach katolickich, poprzednie prowadzenie tych dzieł z dużym sukcesem oraz ostatnio nabyte doświadczenia w zakresie prowadzenia portali internetowych przyczynią się do dalszego rozwoju mediów katolickich podejmujących misję ewangelizacyjną i informacyjną zarówno w Archidiecezji Katowickiej jak i w całym Kościele w Polsce. Przyjmując nowe zadania Ksiądz Marek Gancarczyk będzie kontynuował równolegle funkcję prezesa Fundacji Opoka przy Konferencji Episkopatu Polski - napisał arcybiskup Przybylski.

Członkiem zarządu Instytutu Gość Media zostaje nadal Beata Mozgol.

Odwołanie ks. Gancarczyka z funkcji naczelnego w 2018 roku nastąpiło na jego prośbę, co potwierdził metropolita katowicki Wiktor Skworc. Decyzja wzbudziła jednak wtedy zaskoczenie wśród dziennikarzy i obawy o przyszłość tygodnika, który wcześniej nie stronił od kontrowersyjnych tematów.

Piotr Sudoł dyrektorem Instytutu Gość Media został w 2023 roku, a wcześniej był zastępcą dyrektora ds. marketingu i e-commerce. Z tytułem związany jest od 1997 roku.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

VML Poland Agencją Roku w kategorii Experience na Cannes Lions

VML Poland Agencją Roku w kategorii Experience na Cannes Lions