Apple rezygnuje z planów budowy własnych samochodów elektrycznych

Po dekadzie prac Apple porzuca plany stworzenia własnej marki samochodów elektrycznych. To miła być jeden z najambitniejszych projektów koncernu z Cupertino.

jd
jd
Udostępnij artykuł:
Apple rezygnuje z planów budowy własnych samochodów elektrycznych
fot. shutterstock

Apple zakończył swoje tajne plany budowy samojezdnego samochodu elektrycznego – pisze amerykański NPR.  Informacja ta została po raz pierwszy podana przez Bloomberga.

Program, nad którym ponoć pracowało nawet 2000 osób, został na użytek wewnętrzny firmy nazwany Project Titan. Zaangażowane w niego osoby trafią do innych działów, zajmujących się sztuczną inteligencją, niektórzy jednak mogą zostać zwolnieni.

Spekuluje się, że zbudowanie autonomicznego pojazdu kosztowało firmę miliardy dolarów.

Zdaniem amerykańskich analityków, Apple jeszcze wiele lat nie zdoła zbudować własnego samochodu. Inżynierowie firmy od lat testują technologię samochodową koncernu na drogach publicznych. Jednak bez powodzenia – cały czas na przeszkodzie staje opracowanie technologii samoczynnego poruszania się pojazdu.

W pewnym momencie Apple próbowało zbudować samochód bez kierownicy i pedałów. Firma porzuciła jednak ten pomysł, ponieważ stanowiło zbyt dużą barierę technologiczną.

Przychody Apple ze sprzedaży usług w kwartale finansowym zakończonym 30 grudnia ub.r. sięgnęły 23,12 mld dolarów, wobec 20,77 mld rok wcześniej. Sprzedaż sprzętu wzrosła zaś minimalnie - z 96,39 do 96,46 mld.

Obecna kapitalizacja giełdowa Apple to prawie 3 mld dolarów. W połowie stycznia br. koncern stracił na rzecz Microsoftu pozycję najwyżej wycenianej przez inwestorów firmy na świecie.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Szefowa KRRiT krytykuje sprawdzanie legitymacji reporterów Republiki i wPolsce24

Szefowa KRRiT krytykuje sprawdzanie legitymacji reporterów Republiki i wPolsce24

Kacper Merk współpracuje z radiową Jedynką. Wysłali go na mundial

Kacper Merk współpracuje z radiową Jedynką. Wysłali go na mundial

Tak Republika apeluje o wpłaty. Kłeczek: jesteśmy na wojnie, jeżeli państwo się zdrzemną, wybuchnie bomba

Tak Republika apeluje o wpłaty. Kłeczek: jesteśmy na wojnie, jeżeli państwo się zdrzemną, wybuchnie bomba

Wielki powrót "Rancza". Dorota Stalińska i Katarzyna Maciąg dołączają do obsady

Wielki powrót "Rancza". Dorota Stalińska i Katarzyna Maciąg dołączają do obsady