Apple straciło przez Samsunga 2,5 miliarda dolarów?

Apple, w dokumentach złożonych w kalifornijskim sądzie, wycenia straty spowodowane rzekomo nieuczciwa konkurencją ze strony Samsunga na ponad 2,5 miliarda dolarów.

km
km
Udostępnij artykuł:

Firma Apple jest przekonana, że Samsung zdobył pozycję największego światowego producenta smartfonów dzięki wykorzystywaniu rozwiązań opatentowanych właśnie przez nią. Samo to miało kosztować Apple około 500 milionów zysku. Po wliczeniu w swoje rachunki tantiem, gigant z Cupertino utrzymuje że przez nieuczciwą konkurencję Samsung pozbawił go dokładnie 2,525 miliarda dolarów.

Samsung jest przeciwnego zdania. Koreańska firma twierdzi, że Apple swoją polityką ogranicza wybór konsumenta i możliwości konkurencji, a w dodatku samo zawdzięcza obecną pozycję właśnie Samsungowi.

- Bez rozwiązań opatentowanych przez Samsunga Apple nie mogłoby odnieść sukcesu na rynku mobilnych urządzeń telekomunikacyjnych. - napisał Samsung w odpowiedzi na dokumenty złożone w sądzie przez Apple.

30 lipca odbędzie się w San Jose w Kalifornii proces pomiędzy Apple i Samsungiem. Obydwie firmy oskarżają się wzajemnie o naruszenie kilkunastu patentów wykorzystanych przy produkcji smartfonów i tabletów. Wynik rozprawy może mieć decydujące znaczenie dla toczącej się od ponad dwóch lat wojny patentowej pomiędzy tymi dwiema korporacjami.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

"Weź, nie komplikuj". Friz reklamuje Plusha

"Weź, nie komplikuj". Friz reklamuje Plusha

26 lat prowadziła "Teleexpress". Beata Chmielowska wraca do telewizji

26 lat prowadziła "Teleexpress". Beata Chmielowska wraca do telewizji

Ewa Kasprzyk odchodzi z "Tańca z Gwiazdami"

Ewa Kasprzyk odchodzi z "Tańca z Gwiazdami"

E-sklep wysyłał później, niż obiecywał. Ma zapłacić 3 mln kary

E-sklep wysyłał później, niż obiecywał. Ma zapłacić 3 mln kary

Jak skutecznie odnowić skórę i przywrócić jej młodzieńczy blask?
Materiał reklamowy

Jak skutecznie odnowić skórę i przywrócić jej młodzieńczy blask?

Lekarz w Kanale Zero: za śmierci na SOR-ze odpowiada radny KO. Stanowski ogłosił program specjalny

Lekarz w Kanale Zero: za śmierci na SOR-ze odpowiada radny KO. Stanowski ogłosił program specjalny