SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundacja TVN pozyskała 5,77 mln zł z 1 proc. podatku

Fundacja TVN otrzymała 5,77 mln zł od osób indywidualnych w ramach akcji przekazywania 1 proc. podatku. Jest to najwyższa od 10 lat kwota uzyskana przez fundację z 1 proc.

Article

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

- Jestem ogromnie wzruszona rekordową skalą okazanego Fundacji TVN wsparcia. 1 proc. podatku to kwota, która może wydawać się niewielka, ale ofiarowana przez dziesiątki tysięcy ludzi wielkiego serca robi ogromne wrażenie. Dodatkowe 6 mln zł zebrane w ten sposób zasili fundusz naszego najważniejszego projektu, jakim jest obecnie budowa Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka - komentuje Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN. - To ważne, że jako społeczeństwo widzimy, że problem psychiatrii dziecięcej jest palący. W imieniu zespołu Fundacji TVN bardzo dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają - także ofiarowując nam 1 proc. swojego podatku - dodaje.

Projekt budowy Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży we współpracy z Instytutem „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” został zainicjowany w 2020 roku. Będzie to pierwsze tego typu centrum lecznicze w Polsce i ośrodek referencyjny dla młodego pokolenia z całej Polski. Jego budowa ma się zakończyć pod koniec 2023 roku.

Oddział Pobytu Dziennego zapewni pomoc około 30 pacjentom dziennie, czyli 10 tys. pacjentom rocznie. Oddział Pobytu Stacjonarnego będzie dysponował 32 miejscami, w tym 6 łóżkami na Oddziale Obserwacji, 4 łóżkami na Oddziale Detoksykacji oraz 22 łóżkami na Oddziale Szpitalnym. W Centrum będzie również działać Poradnia Psychiatryczna, a pacjenci Centrum będą mieli możliwość korzystania z pełnej diagnostyki, tj. m.in. z tomografii, rezonansu czy szerokiego zakresu badań laboratoryjnych.

Dołącz do dyskusji: Fundacja TVN pozyskała 5,77 mln zł z 1 proc. podatku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
NGO
O, to prawie tyle, co zarząd przytulił za ubiegły rok, brawo widzowie:-)
odpowiedź