SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

10,5 mln osób oglądało finał mundialu Niemcy-Argentyna

Średnio 10,5 mln widzów śledziło w niedzielny wieczór finał Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Brazylii, w którym Niemcy pokonali Argentynę. Był to najchętniej oglądany mecz tegorocznego mundialu.

Mecz finałowy Niemcy-Argentyna transmitowany był w niedzielę 13 lipca od 21.00 na antenach TVP1 i TVP Sport. Spotkanie, które zakończyło się wynikiem 1:0 dla Niemiec (gol padł podczas dogrywki), obejrzało na antenach TVP1 i TVP Sport średnio 10,49 mln osób. Przełożyło się to na 66,20 proc. udziału w rynku obu anten - wynika z danych Nielsen Audience Measuerment. Łącznie spotkanie choć przez minutę zobaczyło 15,85 mln widzów.

Dzień wcześniej TVP2 i TVP Sport pokazywały mecz o 3. miejsce, w którym Holandia pokonała Brazylię 3:0. Spotkanie to śledziło 5,96 mln widzów przy udziale wynoszącym 49,86 proc. Łączny zasięg tego meczu wyniósł 10,33 mln oglądających.

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Tja... od kiedy w Polsce mieszka 60 mln. ludzi?
@fadasdsad
Ja przynajmniej potrafię liczyć w przeciwieństwie do Ciebie... więc kto jest większym debilem. Polska ma 37 mln. ludzi. Odejmując niemowlaki, 2/3 połowę kobiet i dzieci do lat 5-ciu oglądalność zasięgowa wynosiła 6 mln. z czego oglądalność rzeczywista - czyli od początku do końca oscylowała wokół 2 mln. Proste? Proste!