SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

10 lat nowych mediów!

Szósty sierpnia to data historyczna dla polskiego internetu. Tego dnia mija 10 lat od ukazania się pierwszej wersji portalu Wirtualna Polska.

- Wtedy wydarzenie to emocjonowało nieliczną jeszcze grupkę entuzjastów nowych technologii, Internetu. Dzisiaj losy tego portalu śledzone są przez znacznie szerszą grupę obserwatorów, którzy traktują go jako normalną cześć życia gospodarczego kraju. A to, że tak będzie, 10 lat temu chyba nikomu nie przyszłoby do głowy - wspomina Leszek Bogdanowicz, jeden z założycieli portalu.

Do dziś zachowały się liczne ślady z tamtych czasów, jak np. poniższe zdjęcie.

               

- Warto odnotować tę rocznicę, gdyż można pokusić się o stwierdzenie, iż wtedy zaczęła się epoka nowych mediów. Powstał pierwszy portal, a więc pierwsze przedsięwzięcie medialne w Internecie. Rozwój tego rynku nie od razu jednak był szybki. Początkowe 3 lata wypełnione były mozolnym wysiłkiem coraz większej grupy ludzi, podejmowanym dla przekonywania innych do siły i potęgi Internetu. Wysiłek ten wynagrodzony został późniejszymi "tłustymi" dwoma latami. Niestety załamanie boomu internetowego zmusiło wiele przedsięwzięć internetowych (tych które przetrwały) do przejścia w stan "hibernacji" i oczekiwania na lepsze lata. Od ponad roku można już na szczęście mówić o wychodzeniu na prostą. Rynek internetowy zaczyna upodabniać się do innych gałęzi gospodarki - na szczęście i, jestem przekonany, ku zadowoleniu wszystkich, którzy byli zaangażowani w jego tworzenie - dodaje Leszek Bogdanowicz.

Dzisiaj Wirtualna Polska to drugi portal w Polsce, który miesięcznie odwiedza około 7 milionów internautów.

Obecnie WP.pl należy do Telekomunikacji Polskiej, choć w skład zarządu spółki wchodzą inni twórcy sukcesu portalu Maciej Grabski i Jacek Kawalec.

A jak Państwo oceniają 10 lat istnienia portalu Wirtualna Polska?

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 10 lat nowych mediów!

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl