SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

1000. numer "Kaczora Donalda"

W piątek, 25 października br. ukaże się 1000. numer magazynu "Kaczor Donald". W wydaniu jubileuszowym pojawią się komiksy takich autorów jak: Korhonen, Branca, Pineda, Fernandez czy Murry.

Article

"Kaczor Donald" to jedno z najstarszych pism komiksowych dla w Polsce, w którym można znaleźć przygody Donalda, Sknerusa, Myszki Miki i Goofiego. Od 25 października br. w sprzedaży pojawi się kolejny - jubileuszowy - numer pisma. Dołączonych zostało do niego pięć prezentów oraz przygotowano konkursy z nagrodami.

 Na łamach miesięcznika czytelnicy będą mogli znaleźć informacje o grach, sporcie i sportowcach, nowych technologiach oraz łamigłówki, zabawy słowne, konkursy czy ciekawostki. Magazyn prezentuje klasyczne komiksy disnejowskie, takich twórców jak: Carl Barks, Don Rosa, Vicar, a także współcześnie rysowane opowieści tworzone przez artystów z całego świata.

Kaczor Donald pojawiał się także na ekranach kin: po raz pierwszy już w 1934 roku. Z kolei pierwsze wydanie pisma ukazało się na świecie w 1949 roku. Obecnie wydawany jest w kilkudziesięciu krajach.

- Swoją przygodę z „Kaczorem Donaldem” miałem przyjemność zaczynać od samego początku, a nawet i wcześniej bo od pierwszego numeru „Mickey Mouse” – czyli magazynu który był jego prekursorem. Kaczy świat był trochę jak odwiedzanie starych, dobrych znajomych, w których towarzystwie jest się zawsze mile widzianym. Pamiętam jakie wrażenie zrobiło na mnie drzewo genealogiczne Kaczora Donalda, gdzie wszyscy zbierali naklejki odkrywając przodków i rodzinne więzy naszych ulubionych kaczek – to był szał. To była frajda – wspomina Maciej Kur, scenarzysta „Oskar i Fabrycy”, „Lil i Put”, „Kajko i Kokosz - Nowe Przygody”, współtwórca seriali animowanych i filmów dokumentalnych.

Obecnie nakładem Egmont Polska ukazują się także wydania z innymi bohaterami z Kaczogrodu – „Gigant poleca”, „Mega giga”, „Mamut gigant”.

Pismo jest wydawane przez Egmont Polska od 28 kwietnia 1994 roku, jako kontynuacja czasopisma „Mickey Mouse”, którego pierwszy numer ukazał się w Polsce w październiku 1990 roku. Łączny nakład tysiąca numerów wyniósł prawie 150 milionów egzemplarzy, a największą sprzedaż odnotował 10. numer tygodnika z 1999 roku - sprzedał się wtedy w nakładzie blisko 300 tys. egzemplarzy.

Dołącz do dyskusji: 1000. numer "Kaczora Donalda"

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hehe
Równocześnie z Mickey Mouse był wydawany Donald Duck więc to że Kaczor Donald jest następcą tego pierwszego komiksu to nie do końca prawda
odpowiedź
User
radef
Równocześnie z Mickey Mouse był wydawany Donald Duck więc to że Kaczor Donald jest następcą tego pierwszego komiksu to nie do końca prawda

Donald Duck był wydawany do 1992 roku. Potem połączył się z Mickey Mousem, którego następcą jest Kaczor Donald.
odpowiedź
User
Takaprawda
KD było początkiem wprowadzania do polski marksizmu kulturowego z zachodu i atakowania umysłów młodych ludzi zbydlęconymi ideologiami typu gender.
odpowiedź