SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

135 tys. zł z resortu kultury dla kwartalnika „Kronos”. Bez dotacji dla Frondy PL, „Krytyki Politycznej” i „Liberte!”

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło listę 25 czasopism, które dostaną dofinansowanie z tego resortu w 2016 roku. Nie ma na niej m.in. wydawców „Krytyki politycznej” i „Liberte!”, pieniędzy nie dostanie też magazyn "Lux" od Frondy PL.

fot. Shutterstock.comArticle

Najwięcej pieniędzy - 135 tys. zł - zostało przyznane Fundacji hr. Augusta Cieszkowskiego na wydawanie kwartalnika „Kronos. Metafizyka Kultura Religia”. Klub Jagielloński dostanie z kolei 130 700 zł na wydawanie dwumiesięcznika „Pressje”.

Po 90 tys. zł z resortu otrzymają Fundacja Nowa Rzeczpospolita na elektroniczne wydawanie miesięcznika „Nowa Konfederacja” oraz Fundacja im. Jerzego Grotowskiego na wydanie sześciu numerów czasopisma teatralnego „Didaskalia”.

81 tys. zł przekazane zostanie Fundacji Świętego Mikołaja, wydawcy tygodnika internetowego "Teologia Polityczna Co Tydzień", 80 tys. zł otrzyma spółka Arcana na finansowanie ukazywania się papierowej i elektronicznej wersji krakowskiego pisma „Arcana”, a także Dom Wydawniczy Kruszona na wydawanie miesięcznika o sztuce „Arteon”. 79 tys. zł trafi do wydawcy magazynu "Christianitas".

Na liście pism, które dostały dotacje z ministerstwa, nie ma m.in. Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego, które wydaje „Krytykę Polityczną” (w ub.r. dostało z resortu 90 tys. zł), wydawcy kwartalnika „Liberte!” (w ub.r. otrzymał 53 tys. zł) oraz wydawcy „Przeglądu Politycznego” (80 tys. zł). Z kolei Fronda PL nie dostała dofinansowania na wydawanie magazynu internetowego „Lux”,

Na wsparcie ogólnopolskich czasopism kulturalnych resort przeznaczy w tym roku 3,5 mln zł, tyle samo, co rok temu. O dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wystąpiło 139 tytułów.

Odwołania od decyzji resortu można składać do 14 marca br. W procedurze odwoławczej o przyznaniu dofinansowania dla konkretnego tytułu zadecyduje osobiście minister kultury Piotr Gliński.

Dołącz do dyskusji: 135 tys. zł z resortu kultury dla kwartalnika „Kronos”. Bez dotacji dla Frondy PL, „Krytyki Politycznej” i „Liberte!”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl