SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

150 tys. euro do wygrania w konkursie „Telekom Challenge” przygotowanym przez Deutsche Telekom

Ruszył międzynarodowy konkurs „Telekom Challenge”, organizowany przez grupę Deutsche Telekom, do której należy T-Mobile Polska. Innowacyjne idee z zakresu dystrybucji danych w sieciach domowych i jej bezpieczeństwa zostaną nagrodzone łączną kwotą aż 700 tysięcy euro, z czego do głównego zwycięzcy lub zwyciężczyni trafi 150 tys. euro.

Article

Do 15 marca swoje projekty zgłaszać mogą naukowcy, ekspertki, start-upy i wszystkie osoby związane z rozwojem technologii. Wyzwanie, które w tym roku T-Labs stawia przed uczestnikami i uczestniczkami, nosi nazwę „Dystrybucja danych w sieciach domowych” („Data distribution in home networks”). Zadanie konkursowe będzie dotyczyło dwóch odrębnych obszarów, a zgłaszający mogą wybrać tylko jeden, w którym wezmą udział. Obszar badawczy – związany ze stworzeniem pracy naukowej, odpowiadającej na pytanie „Co będzie kolejnym po Wi-Fi standardem zapewniającym dystrybucję danych w sieciach domowych?” Obszar rozwojowy z kolei związany jest ze stworzeniem koncepcji, odnoszącej się do tego „W jaki sposób można zapewnić bezpieczną dystrybucję danych w sieciach domowych?”.

Udział w  „Telekom Challenge” jest bezpłatny, aplikacje w formie krótkiej propozycji można składać do 15 marca. Z nadesłanych projektów jury wyłoni po dziesięciu finalistów z każdego obszaru. Wybrana dwudziestka będzie miała czas na dopracowanie swoich pomysłów od kwietnia do końca sierpnia. Za udział w konkursie finaliści i finalistki otrzymają dotację w wysokości 25 000 euro w części rozwojowej i 2 000 euro w części badawczej. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się we wrześniu 2021. Autor bądź autorka zwycięskiego projektu w części rozwojowej otrzyma 150 000 euro, a zwycięzca lub zwyciężczyni części badawczej – 75 000 euro.

Na koniec września 2020 roku T-Mobile Polska miał 11,07 mln użytkowników, o 163 tys. więcej niż rok wcześniej. Kwartalne przychody telekomu zwiększyły się rok do roku o 0,6 proc. do 1,62 mld zł, a skorygowany zysk EBITDA AL - o 2,4 proc. do 433 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 150 tys. euro do wygrania w konkursie „Telekom Challenge” przygotowanym przez Deutsche Telekom

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl