SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

2/3 Samsung Galaxy Note 7 wymienionych w Europie, aktualizacja blokuje pełne ładowanie baterii

Firma Samsung Electronics Europe wydała nową aktualizację oprogramowania dla wszystkich urządzeń Galaxy Note 7 w całym regionie, która ogranicza maksymalny poziom naładowania baterii do 60%.

Awaria smartfona Samsung Galaxy Note 7 Article

Samsung informuje, że poprzez udostępnianą w całej Europie aktualizację chce ograniczyć ryzyko dla klientów, a jednocześnie nakłonić wszystkich użytkowników urządzeń Galaxy Note 7 do ich natychmiastowej wymiany.

Wśród innych działań podjętych w Europie od czasu decyzji z 11 października o rezygnacji ze sprzedaży i produkcji Note 7, firma wymienia komunikację z posiadaczami urządzeń w celu przekazywania im informacji o najnowszych aktualizacjach i wiadomości za pośrednictwem strony samsung.com oraz przez wszystkie główne kanały social media, serię bezpośrednich komunikatów, w tym powiadomień typu push, dla europejskich użytkowników, zachęcających ich do wymiany urządzeń, współpracę i koordynację z lokalnymi operatorami i partnerami detalicznymi na rzecz sprawnej realizacji procesu wymiany, a także bieżącą współpracę z organami regulacyjnymi i instytucjami z całej Europy w celu informowania o planach firmy i przekazywania im najnowszych wiadomości, jak również regularny dialog z Europejską Agencją Bezpieczeństwa Lotniczego umożliwiający przekazywanie informacji dotyczących obostrzeń w zakresie korzystania z Note 7 podczas lotów.

>>> Afera z Galaxy Note 7 - w dół wyniki Samsunga, wpływy pionu mobilnego zmalały o 15 proc.

Samsung podaje, że do tej pory w Europie wymieniono 2/3 wszystkich urządzeń Note 7. Klienci mogą zdecydować się na zwrot wszystkich kosztów lub wymianę na Samsung Galaxy S7 Edge, przy czym różnica w cenie jest również rekompensowana przez firmę.

Nowa aktualizacja oprogramowania jest podobna do poprzedniej, wprowadzonej we wrześniu dla urządzeń Note 7 w całej Europie. Jak zapewnia Samsung, nie odnotowano żadnych incydentów z udziałem urządzeń, na których ta aktualizacja została zainstalowana.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 2/3 Samsung Galaxy Note 7 wymienionych w Europie, aktualizacja blokuje pełne ładowanie baterii

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Axe
Zważywszy, że jednym z istotniejszych parametrów przy wyborze telefonu jest czas pracy baterii, nabywcy zostali nabici w butelkę z tymi 60%, a Samsung się na nich nieelegancko wypiął. Powinni chyba gremialnie ruszyć do sądu
8 8
odpowiedź