SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

21 kolejnych nominacji dla polskich agencji na Cannes Lions (wideo)

Polskie agencje otrzymały wczoraj 21 kolejnych nominacji do nagród w trwającym Międzynarodowym Festiwalu Kreatywności Cannes Lions 2019. O Lwy w czterech kategoriach powalczą agencje VMLY&R, 180heartbeats Jung v. Matt, Grey Group Poland, Publicis Worldwide Polska, Agencja 2012 z Imago PR. Wśród nich są już nagrodzone projekty „Ostatni Twój Weekend” i „Niezniszczalna Tęcza”.

Article

Najwięcej nominacji, bo siedem zdobył projekt „Ostatni Twój Weekend” zrealizowany przez agencje VMLY&R Poland i Wavemaker z Mastercard, BNP Paribas i Gazeta.pl z okazji Dnia Kobiet.

Został nominowany w kategoriach: Creative Strategy – CSR/ Corporate image; Media Lions – Media sectors/CSR/ Corporate image; Media channels/ Use of print/ Outdoor; Media Culture &context/ single-market campaign; Media social behaviour&cultural insight oraz w PR Lions – PR Culture&context/social behaviour&cultural insight.

Ta akcja znalazła się też na shortlistach kategorii Titanium i Glass: th Lion for Change. Ich zwycięzcy zostaną ogłoszeni 21 czerwca.

Pięć nominacji dostała z kolei akcja „Niezniszczalna tęcza”, którą dla marki lodów Ben&Jerry’s (Unilever) przygotowała agencja 180heartbeats Jung v. Matt.

 

Kampania polegająca na tymczasowym przywróceniu tęczy na placu Zbawiciela w Warszawie będzie walczyć o Lwy w kategoriach: Media Lions – Media Channels/ Use of ambient Media/ Large Scale; Media Culture&Context/ Social behaviour & cultural insight; Use of stunts oraz PR Lions – PR Techniques/ Use of events&stunts i PR culture&context/ social behaviour&cultural insight.

 

Oba projekty już zdobyły nagrody na tegorocznym Cannes Lions. „Niezniszczalna tęcza”  - Srebrnego Lwa w kategorii Design/Live Events, a „Ostatni Twój Weekend” -  Brąz w kategorii Print&Publishing.

Kolejne polskie nominacje

Na shortlisty trafiły jeszcze trzy inne prace z Polski.

Kampania „Kobiety na banknotach” banku BGŻ BNP Paribas zrealizowana przez agencję Publicis Warszawa znalazła się na shortliście w kategorii PR Lions – Excellence in PR/ corporate image, communications&reputation management.

W kampanii, która promowała kredyt gotówkowy bank szukał odpowiedzi na pytanie, dlaczego na banknotach nie ma wizerunków kobiet. W spotach pokazywano sondę uliczną, w której ludzie odpowiadali na to pytanie.

 

Kampanię przygotowały Publicis Worldwide Polska (kreacja reklam), Sales & More i Green Parrot (aktywności w internecie, także w social media) oraz dom mediowy Havas Media (planowanie i zakup mediów).

Projekt Agencji 2012 i Imago PR dla WWF Polska realizowany pod hasłem „Jesteś zagrożonym gatunkiem” otrzymał nominację w kategorii PR Lions – PR sectors/ not for profit/charity/government.

Tę kampanię przygotowano na czas trwającego w Polsce szczytu ONZ - COP24 w Katowicach, pandę w logo WWF zastąpił zmieniający się wizerunek ludzkiej twarzy.

Grey Group Poland nominowany w trzech kategoriach

W kategorii Social&Influencer Lions Grey Group Poland wraz z Grey London otrzymała dwie nominacje za „The people's seat”. Grupa otrzymała też nominację w kategoriach PR (4) oraz Media(1).

Z kolei kampania „Święty Florian da Ci znak”, którą przygotowała agencja Grey Group Poland znalazła się na shortliście Social&Influencer Lions – Excellence in social&influencer/social purpose. Jest to już trzecia nominacja dla Greya za tę kampanię. W pierwszych dniach festiwalu była dwukrotnie nominowana w kategorii Health&Wellness, jednak nie otrzymała żadnego Lwa.

 

Kampania została przygotowana na zlecenie Krajowej Izby Kominiarzy, a jej celem była zmiana postaw ludzi tak, by wyeliminować zagrożenia związane z zatruciem tlenkiem węgla (czadem).

We wtorek ogłoszono również shortlisty w kategoriach Creative Data Lions (48 nominacji na 376 zgłoszeń), Direct Lions (217 nominacji na 1768 zgłoszeń). Wśród nich nie ma jednak prac z Polski.

W kategorii Media Lions nominowano 237 prac (na 1768 zgłoszeń), w PR Lions -242 projekty (na 1602 zgłoszenia), a w Social&Influencer Lions - 162 prace (na 1345 zgłoszeń).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 21 kolejnych nominacji dla polskich agencji na Cannes Lions (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl