SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

22 czerwca rusza letnia ramówka radiowej Dwójki

22 czerwca br. wystartuje letnia ramówka Programu II Polskiego Radia, w której redakcja przygotowała m.in. cykl prezentujący członków jury tegorocznego Konkursu Chopinowskiego oraz transmisje z najważniejszych letnich koncertów.

fot. Grzegorz Śledź/PR2Article

W ramach dopasowywania programu do letniej aury Dwójka wydłuży audycję poświęconych muzyce filmowej („Muzyka w kadrze”) i musicalowej („Ten cały musical”), które zostaną przeniesione z niedzieli na sobotę. W sobotnie wieczory o godz. 19.00 rozgłośnia przypomni słuchowiska, które przygotowała w ostatnich latach wspólnie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym. Niedzielna audycja „Atlas polskich podróżników” pokaże świat widziany oczami naszych rodaków. Tego samego dnia o 13.00 Program II zaprosi na nową audycję „Pora koncertowa”, w którym grane będą utwory, przy których dobrze się odpoczywa.

Nowością w „Poranku Dwójki” (nadawanym w dni powszednie między godz. 6.00-9.00) będzie „Śpiewnik jazzowy”, w którym słuchaczom prezentowane będą utwory jazzowe wraz z komentarzem prowadzących. W dni powszednie Dwójka zaproponuje konkurs „Płyta na lato”, w którym słuchacze będą mogli wygrać płyty muzyczne.

W cyklu „Podróż na jeden koncert” nadawane będą relacje z krakowskiego festiwalu Rozstaje oraz transmisje koncertów z najważniejszych europejskich i krajowych festiwali (Chopin i jego Europa, Pieśń naszych korzeni w Jarosławiu, Muzyka w Raju w Paradyżu, Wratislavia Cantans czy Międzynarodowy Festiwal Chopinowskiego w Dusznikach Zdroju). Pasmo będzie nadawane w dni powszednie o godz. 19.00.

W codziennej audycji „Duża czarna” Przemysław Psikuta przedstawi słuchaczom nagrania chopinowskie z kolekcji Jana Webera. W „Płytowym Trybunale Dwójki” zaś Jacek Hawryluk wraz z gośćmi oceni najwybitniejsze interpretacje utworów Fryderyka Chopina.

Pasma „To się czyta latem” (od poniedziałku do piątku, godz. 9.45) oraz „Książka do słuchania” (godz. 19.10) słuchaczom zaprezentowane zostaną m.in. nowości książkowe w interpretacjach znanych aktorów.

Letnia ramówka w Programie II Polskiego Radia wystartuje 22 czerwca i będzie obowiązywać do 13 września br.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od lutego do kwietnia br. udział Dwójki w rynku radiowym wyniósł 0,4 proc. (zobacz wyniki wszystkich stacji ogólnopolskich).

Dołącz do dyskusji: 22 czerwca rusza letnia ramówka radiowej Dwójki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl