SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

25 finalistów „Ludzi wolności”. Małysz, Janda, Owsiak, Kulczyk

Ogłoszono 25 finalistów plebiscytu „Ludzie wolności” organizowanego przez TVN i „Gazetę Wyborczą”. W ich gronie znaleźli się m.in. Krystyna Janda, Jan Kulczyk, Jerzy Owsiak, Agnieszka Radwańska, Adam Małysz i Ewa Błaszczyk.

 

Article

Plebiscyt „Ludzie Wolności” ma wyłonić tych, którzy są dla Polaków symbolem niepodległości, rozwoju, demokracji. W pierwszym etapie kandydatów do nagrody zgłaszać mogli m.in. widzowie TVN i czytelnicy „Gazety Wyborczej”. Kapituła z nadesłanych propozycji wyłoniła po pięciu finalistów w każdej kategorii.

W kategorii Nauka finalistami zostali: Henryk Skarżyński (światowej sławy otochirurg), studenci, którzy zaprojektowali misję na Marsa „Space is More” łącznie ze studentami, którzy zbudowali robota księżycowego Husar, Maria Janion (historyczka literatury, w przeszłości profesor Instytutu Badań Literackich PAN), Adam Maciejewski (szef zespołu, który przeprowadził pierwszy w kraju przeszczep twarzy) i Włodzimierz Strupiński (naukowiec, który opracował nowatorską, przemysłową technologię produkcji grafenu najwyższej jakości).

W kategorii Kultura nominowani zostali: Rafał Blechacz, Leszek Możdżer, Janusz Głowacki, Krystyna Janda i Agnieszka Holland. Wśród finalistów z kategorii Biznes są: Wiesław Rozłucki, Jan Kulczyk, Solange i Krzysztof Olszewscy, Tomasz Zaboklicki i Irena Eris.

Nominowanymi w plebiscycie sportowcami zostali: Adam Małysz, Justyna Kowalczyk, Agnieszka Radwańska, Robert Korzeniowski i Renat Mauer-Różańska. Z kolei w ostatniej kategorii Społeczeństwo finalistami są: siostra Małgorzata Chmielewska, Janina Ochojska, Jerzy Owsiak, Ewa Błaszczyk i Jan Ołdakowski (szef Muzeum Powstania Warszawskiego).

Człowieka Wolności w każdej z tych kategorii wyłonią teraz widzowie i czytelnicy w głosowaniu sms-owym. Głosować można do końca maja br. Nagrody wręczone zostaną 1 czerwca br. podczas gali transmitowanej w telewizji TVN od godz. 20.00.

Honorowy patronat nad plebiscytem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 25 finalistów „Ludzi wolności”. Małysz, Janda, Owsiak, Kulczyk

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl