SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

25-lecie Wirtualnej Polski, w urodzinowej loterii do wygrania 25 tys. zł

Wirtualna Polska, która działa na rynku od 1995 roku obchodzi 25-lecie swojej działalności. Rozpoczynała jako katalog stron internetowych, z tej okazji organizuje urodzinową loterię. Jej uczestnicy mogą w niej wygrać 25 tys. złotych, a łączna pula nagród to ponad 260 tys. złotych.

fot. materiały prasoweArticle

Urodzinowa loteria ruszyła 28 września i potrwa do 8 listopada, można wziąć w niej udział pod adresem urodziny.wp.pl. Aby wziąć w niej udział, trzeba skorzystać z 1, 25 lub 125 szans na stronie internetowej loterii. Pojedynczą szansę można też zamówić wysyłając SMS z hasłem „URODZINY” pod numer 7312 (koszt wysłania wiadomości 3,69 zł z VAT).

Każda z „szans” bierze udział w losowaniu dziennym, tygodniowym i finałowym. Losowanie dzienne odbywa się o godzinie 18.00, tygodniowe - w poniedziałki, a finałowe - odbędzie się 9 listopada.

Po zakupie szansy każdy z uczestników loterii otrzymuje kod do natychmiastowego losowania, w którym może wygrać do 25 tys. zł każdego dnia. Dodatkowo codziennie do wygrania jest 1 tys. złotych, cztery bony na stację paliw BP o wartości 200 zł i 100 pakietów WP Pilot. Raz w tygodniu do wygrania będą dwa vouchery do wykorzystania na Wakacje.pl o wartości 2,5 tys. złotych. Nagrodą finałową jest kolejne 25 tys. złotych.

Zasady gry oraz szczegółowy regulamin dostępne są na stronie loterii.

25 lat Wirtualnej Polski

Historia Wirtualnej Polski rozpoczęła się równo 25 lat temu w dwóch pomieszczeniach Politechniki Gdańskiej. Założyli ją studenci, którzy poznali się w internecie. Ich celem było uporządkowanie ówczesnych stron internetowych według kategorii życia codziennego.

Z okazji 25. rocznicy działalności, Wirtualna Polska prowadzi m.in. serwis specjalny 25lat.wp.pl, w którym podsumowuje wydarzenia i historię internetu z ostatniego ćwierćwiecza. W portalu znajdą się informacje na temat nowych technologii, historii z życia codziennego i tematów lokalnych z różnych regionów Polski.

Za działania promujące 25-lecie urodzin WP odpowiadają zespoły marketingu, PR, HR i przedstawiciele redakcji. Grafiki i bannery reklamowe zaprojektowała ilustratorka Martyna Wójcik-Śmierska.

W sierpniu br. według badania Gemius/PBI Grupa Wirtualna Polska zanotowała w jej witrynach i aplikacjach 20,97 mln internautów, którzy wykonali 2,86 mld odsłon, którzy korzystali z nich przeciętnie przez 30 minut i 21 sekund w ciągu doby.

W pierwszej połowie br. Wirtualna Polska w ujęciu skonsolidowanym zanotowała spadek przychodów o 22,3 proc. do 260,83 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 22,84 do 15,09 mln zł. W samym drugim kwartale przychody firmy zmalały o 37,8 proc.

Przychody Wirtualnej Polski w segmencie internetowym zmalały w zeszłym półroczu o 23,5 proc. do 249,43 mln zł, a skorygowany zysk EBITDA - z 97,99 do 80,72 mln zł. To dużo wyższe spadki procentowe niż w samym pierwszym kwartale, kiedy wpływy firmy w internecie zmniejszyły się o 6 proc. do 143,22 mln zł, a skorygowany zysk EBITDA - z 45,81 do 41,02 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 25-lecie Wirtualnej Polski, w urodzinowej loterii do wygrania 25 tys. zł

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
nie
odpowiedź
User
.
nie daj
odpowiedź
User
.
nie daj sie
odpowiedź