SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

29. finał WOŚP. Gdzie można śledzić relacje?

W niedzielę, 31 stycznia odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Charytatywna akcja Jerzego Owsiaka będzie szeroko relacjonowana na trzech antenach z Grupy TVN. Pomagają też inne media, m.in.: Onet,pl, Allegro, „Gazeta Wyborcza” i Eurozet.

Początkowo 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał się odbyć 10 stycznia br., ale ze względu na pandemię COVID-19 został przeniesiony na 31 stycznia br. Decyzja została ogłoszona 2 godziny po tym, jak minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od 28 grudnia ub.r. do 17 stycznia br. nadal będą obowiązywać ówczesne ograniczenia w związku z pandemią, dodatkowo znów miała zostać zamknięta większość sklepów niespożywczych, a także hotele i stoki narciarskie.

- Musimy, tak jak inne kraje, wziąć na siebie wszystkie te bardzo mocne restrykcje, które są związane z naszym życiem codziennym - stwierdził Jurek Owsiak we wpisie facebookowym.

Pieniądze zebrane w 29. finale WOŚP zostaną przekazane oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

TVN głównym partnerem medialnym

Już po raz piąty głównym partnerem medialnym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest Telewizja TVN. Transmisje z 29. finału WOŚP będzie transmitowany na trzech antenach tego nadawcy - TVN, TTV oraz TVN24.

- Kolejny raz z dumą będziemy wspierać działania Wielkiej Orkiestry jako partner telewizyjny. Myślę, że ze względu na szczególne okoliczności tym razem aktywność telewizyjna i online'owa WOŚP będzie nawet ważniejsza niż w poprzednich latach, dlatego zrobimy co w naszej mocy, żeby dzień finału Orkiestry znowu był świętem wszystkich ludzi dobrej woli - komentuje Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN

Oficjalny start akcji rozpocznie się o godz. 8.30 w programie „Dzień dobry TVN” emitowanym na głównej antenie. TVN przez cały dzień będzie miał wejścia ze specjalnego studia o godz. 12.35, 14.30, 15.50, 18.40 o 22.20. O godz. 19.45 stacja pokaże „Światełko do nieba”.

W TTV wejścia będą o godz. 0.05, 13.05, 16.15, 18.05, 20.15, 21.25. Również i ta stacja o 19.45 pokaże „Światełko do nieba”. Z kolei TVN24 będzie przez cały dzień informować jak przebiega zbiórka. Bezpłatna relacja pojawi się także w serwisie player.pl, którą będzie można oglądać od soboty od godz. 21.00 do niedzieli do północy.

Przez całą niedzielę będą się odbywać łączenia z sześcioma miastami w Polsce - Sosnowcem, Białką Tatrzańską, Łodzią, Tarnowem Podgórnym, Wrocławiem i Radomiem. Wśród reporterów będzie Maciej Wójcik, Bartek Jędrzejak, Gabi Drzewiecka, Zbigniew Łuczyński, Katarzyna Jaroszyńska i Kinga Burzyńska. Specjalni wysłannicy oraz reporterzy TVN będą na bieżąco informować o przebiegu akcji koordynowanej przez lokalne sztaby.

Centrum finału WOŚP tradycyjnie będzie mieścić się na Placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. W finałowym koncercie zagrają m.in.: Krzysztof Zalewski, Łąki Łan, Ørganek, Dr Misio, Piersi i Vavamuffin.

Dodatkowo gwiazdy TVN Grupa Discovery przekażą na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy „Rzeczy od serca”. Na aukcjach można odnaleźć możliwość zagrania epizodu w nowym serialu „Tajemnica zawodowa” czy „Brzydula”, suknię ślubną i spotkanie z Izabelą Janachowską, mecz tenisowy z Anną Dereszowską lub kolację z Małgosią Heretyk oraz Ernestem Musiałem. Na licytację trafiła również rakieta z French Open od Igi Świątek, zaproszenie na obiad do domu Edyty i Cezarego Pazurów czy trening prowadzony przez Pawła Korzeniowskiego.

- 29. Finał WOŚP jest już praktycznie gotowy do odpalenia! 10 stycznia na antenie TVN24 w specjalnym programie Jurka Owsiaka zaprosiliśmy wszystkich do próby generalnej naszej zbiórki i potwierdziliśmy, że gdyby Finał odbywał się w pierwotnym terminie - zagralibyśmy pięknie i z całą mocą - mówi Anna Jadwiga Orzech, dyrektor komunikacji w Fundacji WOŚP.

Wsparcie WOŚP przez inne media

29. Finał WOŚP relacjonować będą również kanały social media fundacji Jerzego Owsiaka - Facebook, Youtube i Twitch.

Oprócz TVN, TVN24, TTV i Player.pl patronatami medialnymi 29. Finału WOSP są portal Onet.pl, Antyradio, Radio ZET, „Gazeta Wyborcza”, naszemiasto.pl oraz Edipresse Polska.

Tegoroczny finał WOŚP wspomagają również inne media, m.in. Agora i Stowarzyszenie Kin Studyjnych.

Inne firmy i marki

Oprócz mediów, w charytatywną akcję Jerzego Owsiaka angażuje się również wiele innych znanych marek i firm. W tym roku wśród nich znalazły się m.in.: Mastercard, Play, mBank, Allegro, Dawtona, PayU, Lidl, Uber, Euronet, ZAiKS i Sephora.

WOŚP gra od 1993 roku. Dotychczas zebrano ponad 1,3 mld zł

Po raz pierwszy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała 3 stycznia 1993 roku. Zebrane pieniądze w tegorocznej akcji zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W dniu 28. finału fundacja Jerzego Owsiaka zebrała 115,36 mln zł, a pełna kwota zbiórki wyniosła 186,13 mln zł - najwięcej spośród dotychczasowych edycji charytatywnej akcji. Do tej pory Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,3 mld zł.

Dołącz do dyskusji: 29. finał WOŚP. Gdzie można śledzić relacje?

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jarko
Firma WOŚP która zbiera "dla dzieci," popiera wulgarny Strajk Kobiet, który chce zabijać dzieci w nawet 9 miesiącu ciąży. Wygląda to fatalnie
odpowiedź
User
Poland 102
Ważne jest tylko jedno aby mrówka była cała i melon był złoty.
odpowiedź
User
uju
Ważne jest tylko jedno aby mrówka była cała i melon był złoty.

Przecież te ryki i żebry nikogo od lat nie interesują
odpowiedź