SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

3/4 internautów ma zamiar wziąć udział w wyborach

Niemal 45 proc. polskich internautów uważa, że partie polityczne w dużym stopniu wykorzystywały internet w swoich kampaniach wyborczych. 74 proc. deklaruje chęć wzięcia udziału w głosowaniu - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

3/4 internautów ma zamiar wziąć udział w wyborach

Najbardziej zauważalna w sieci była kampania Platformy Obywatelskiej - prawie 45 proc. internautów uważa, że ta partia była najbardziej aktywna, a jej działania były najbardziej efektywne i prowadzone w sposób profesjonalny. Zdecydowanie najczęściej internauci wskazywali reklamy wyborcze w sieci jako najintensywniej wykorzystywany sposób dotarcia do wyborców.

Zaraz po Platformie Obywatelskiej jako najbardziej aktywną partię w sieci podczas kampanii wyborczej internauci wskazywali PiS (40 proc.), Ruch Palikota (22 proc.) oraz SLD (17 proc.).

W podobny sposób internauci ocenili efektywność działań internetowych poszczególnych sztabów wyborczych, przy czym jako bardziej efektywne zostały ocenione działania SLD (20 proc.) niż Ruchu Palikota (13,5 proc.). PiS zajął drugą pozycję, zaraz po Platformie Obywatelskiej ze wskazaniem 22 proc.

Z badania wynika, że partie polityczne wykorzystywały niemal wszystkie dostępne w internecie sposoby komunikowania się z wyborcami: portale internetowe, media społecznościowe, strony internetowe partii i kandydatów, blogi, przy czym jako najbardziej zauważalne przez internautów okazały się tradycyjne ogłoszenia wyborcze (54 proc. wskazań).

Zdecydowana większość internautów (74 proc.) ma zamiar wziąć udział w wyborach. 10 proc. deklaruje, że na pewno nie zagłosuje, a 16 proc. jeszcze się zastanawia.

Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia w dniach 30 września - 4 października 2011 r. na grupie 507 internautów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 3/4 internautów ma zamiar wziąć udział w wyborach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl