SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

3/4 użytkowników komórek wysyła wiadomości tekstowe

75 proc. użytkowników telefonów komórkowych wysyła za ich pośrednictwem wiadomości tekstowe. W Polsce robi to 85 proc. posiadaczy komórek.

3/4 użytkowników komórek wysyła wiadomości tekstowe

Z badania przeprowadzonego przez Pew Research Center, którym objętych zostało 21 państw, wynika że średnio telefony komórkowe posiada 85 proc. respondentów.

Najczęściej z ich użyciem wykonują oni połączenia głosowe (98 proc.). 75 proc. badanych wysyła wiadomości tekstowe, połowa robi zdjęcia lub nagrywa wideo, a prawie co czwarty (23 proc.) korzysta z internetu.


W 19 krajach wiadomości tekstowe regularnie wysyła co najmniej połowa użytkowników telefonów komórkowych. Najwyższe wskaźniki odnotowano w Indonezji (96 proc.), Kenii (89 proc.) i Libanie (87 proc.). Robi to także co najmniej 80 proc. posiadaczy komórek z Polski (85 proc.), Meksyku, Japonii i Chin.

Robienie zdjęć i nagrywanie materiałów wideo jest najpopularniejsze wśród użytkowników telefonów komórkowych z Japonii (72 proc.), a następnie z Meksyku (61 proc.), Hiszpanii (59 proc.) i Egiptu (58 proc.). Zdecydowanie mniej chętnie robią to badani z Libanu (33 proc.), Kenii (31 proc.), Niemiec (27 proc.) oraz Indii (26 proc.), a najniższy wskaźnik odnotowano w Pakistanie (9 proc.). W Polsce robienie zdjęć i nagrywanie wideo to regularnie wykonywana czynność przez 56 proc. respondentów.

Pakistan wypada najsłabiej także jeśli chodzi o korzystanie z mobilnego internetu - po sieci w telefonie komórkowym surfuje zaledwie 6 proc. badanych z tego kraju. Zresztą na żadnym z badanych rynków regularnego odwiedzania stron www nie zadeklarowała więcej niż połowa respondentów. Wskaźniki na poziomie minimum 30 proc. odnotowano w sześciu krajach - Izraelu, Japonii, USA, Wielkiej Brytanii, Chinach oraz Polsce (30 proc.).


Badanie Pew Research Center w ramach Pew Global Attitudes Project zostało przeprowadzone za pośrednictwem wywiadów telefonicznych i face-to-face w marcu, kwietniu i maju bieżącego roku. Udział w nim wzięło w sumie 25503 dorosłych osób z 22 państw: USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Hiszpanii, Litwy, Polski, Rosji, Ukrainy, Turcji, Egiptu, Jordanii, Libanu, Izraela, Chin, Indii, Indonezji, Japonii, Pakistanu, Meksyku i Kenii.

W Polsce udział w badaniu (face-to-face), które zostało przeprowadzone w dniach 21 marca - 15 kwietnia 2011 r., wzięła reprezentatywna grupa 750 osób w wieku co najmniej 18 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 3/4 użytkowników komórek wysyła wiadomości tekstowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl