SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

30 proc. polskich internautów ogląda nielegalne transmisje sportowe online

Nielegalnie udostępniane w sieci transmisje sportowe ogląda blisko 30 proc. internautów w Polsce - wynika z badania Pentagon Research.

W ciągu trzech miesięcy poprzedzających badanie nielegalnie udostępnioną transmisję sportową za pośrednictwem internetu przynajmniej raz oglądało 29,7 proc. respondentów.

Najpopularniejszymi serwisami oferującymi dostęp do takich transmisji są Weeb.tv, Platformatv.pl i Justin.tv.

Natomiast ponad 70 proc. ankietowanych nie oglądało tego typu relacji.

Badani są podzieleni w opiniach dotyczących chęci korzystania z nielegalnych serwisów oferujących transmisje sportowe. Odsetek ich zdecydowanych zwolenników wyniósł 9,5 proc. Największy odsetek odpowiedzi - 24,1 proc. - zanotowano przy opcji "Ani się zgadzam, ani się nie zgadzam", a drugą najpopularniejszą odpowiedzią była "Raczej się nie zgadzam", która zebrała 22,7 proc. głosów.

Zbliżony podział odpowiedzi odnotowano przy pytaniu o możliwość zastąpienia telewizji przez serwis udostępniający nielegalne transmisje sportowe.

Badanie zostało zrealizowane przez Pentagon Research w dniach 4-7 października 2013 r. na próbie 495 respondentów należących do internetowego panelu badawczego Pentagon Online. Jako technikę badawczą wykorzystano ankietę internetową (CAWI). Próba dobierana była kwotowo i jest reprezentatywna pod względem wieku oraz płci dla mieszkańców Polski w wieku 18-49 lat. Ranking został opracowany metodą ilościową.

Dołącz do dyskusji: 30 proc. polskich internautów ogląda nielegalne transmisje sportowe online

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jasio z IV B
No to teraz po przeczytaniu, proporcje się odwrócą - 70% będzie oglądało za darmoszkę. A może by tak bileciki po 3 złotówki zrobić? Tyle to nawet ja bym ze swej skarbonki wysupłał, ale 40 złotówek to ja nawet całego majątku nie mam, poza tym szkoda mi tyle kasy, skoro już wiem gdzie za darmo mogę pooglądać. Brawo Weeb.tv !!
odpowiedź