SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

328,6 mln zł straty, ale Grupa Lotos 'spokojna' o 2011 rok

Mimo odnotowania 328,6 mln zł skonsolidowanej straty netto w III kw. br., Grupa Lotos jest "spokojna" o wynik za cały bieżący rok, wynika z wypowiedzi prezesa Pawła Olechnowicza.

328,6 mln zł straty, ale Grupa Lotos 'spokojna' o 2011 rok

"O wynik [całego - przyp. ISB] roku jesteśmy spokojni"- powiedział Olechnowicz na prezentacji wyników.

Podkreślił, że koszty operacyjne są pod kontrola i na dobrym poziomie, a wynik za sam III kwartał jest spowodowany osłabieniem złotego.

Olechnowicz zwrócił uwagę na wyniki po trzech kwartałach narastająco. "Są świetne" - powiedział.

"Sprzedaż za ten okres wzrosła do 21 mld zł z 14 mld zł, a wynik netto do 560,07 mln zł z 427,85 mln zł" - podsumował.

Grupa Lotos miała 328,61 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2011 roku wobec 1050,99 mln zł zysku rok wcześniej. Jest to wynik zgodny z oczekiwaniami rynkowymi, których średnia wynosiła 373 mln zł straty. Analitycy spodziewali się w tym okresie straty netto w wysokości 285-502 mln zł.

W połowie października przedstawiciele spółki przyznali, że cel wynoszący 1 mld zł zysku netto w tym roku nie zostanie zrealizowany ze względu na osłabienie złotego wobec dolara.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 328,6 mln zł straty, ale Grupa Lotos 'spokojna' o 2011 rok

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl