SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

34,5 proc. Polaków najbardziej ufa Poczcie Polskiej

Ponad 1/3 Polaków (34,5%) ma większe zaufanie do Poczty Polskiej w kwestii doręczania przesyłek, zaś 26,7% ankietowanych - do innych firm pocztowych i kurierskich, wynika z badania przeprowadzonego na ogólnopolskim panelu Ariadna przez agencję badawczą Maison & Partners.

fot. PAP/Łukasz Ogrodowczyk Article

"Poczta Polska cieszy się większym zaufaniem w kwestii doręczania przesyłek wśród ankietowanych niż inne firmy pocztowe lub kurierskie - 34,5% respondentów wskazało, że ma większe zaufanie do Poczty Polskiej, a 26,7% - do innych firm pocztowych, zarówno wśród ludzi starszych, jak i wśród ludzi młodych" - czytamy w podsumowaniu badania.

Na pytanie, który podmiot powinien być odpowiedzialny za pośredniczenie pomiędzy obywatelem a państwem w obsłudze spraw urzędowych przez internet, prawie połowa respondentów (49,5%) odpowiedziała, że powinna to być jednostka publiczna, a tylko 11,7% odpowiedziało, że powinna to być firma prywatna.

Poczta Polska posiada ponad 7 500 placówek, filii i agencji pocztowych, świadczących usługi klientom indywidualnym i biznesowym. Większość respondentów badania zauważa ten fakt i odpowiedziało, że placówki Poczty Polskiej są bardziej dostępne niż te innych firm (55,3% osób wskazało na lepszą dostępność placówek Poczty Polskiej, a 15% - innych firm).

"W odpowiedzi na pytanie dotyczące znaczenia pracy wykonywanej przez pracowników Poczty Polskiej dla społeczeństwa, większość ankietowanych (77,3%) zaznaczyło, że postrzegają pracę pocztowców jako ważną (33,7% jako raczej ważną i 43,6% jako bardzo ważną). Największym uznaniem pocztowcy cieszą się wśród osób powyżej 45 roku życia (90% osób w przedziale wiekowym 45-54 lat i 82,8% osób powyżej 55 roku życia) i mieszkańców małych i średnich miast, liczących poniżej 100 tysięcy mieszkańców (87,9% - raczej ważna 30,4% i bardzo ważna 57,5%)" - czytamy dalej.

Poczta Polska zatrudnia obecnie 80 tysięcy osób i jest największym pracodawcą w Polsce. Wyniki badań wskazują, że wie o tym jedynie 14,2% badanych osób, podsumowano w materiale.

Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI na ogólnopolskiej próbie liczącej 1047 osób, dobranej odpowiednio według płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania z panelu Ariadna. Badanie zostało zrealizowane w terminie 13-16 października 2017.

Dołącz do dyskusji: 34,5 proc. Polaków najbardziej ufa Poczcie Polskiej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl