SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

340 tys. kary od UOKiK-u za SMS-ową loterię Orange i BMW

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał karę wysokości prawie 340 tys. zł nałożoną przez UOKiK na firmę Internetq Poland za loterię SMS-ową „BMW od Orange druga edycja”.

340 tys. kary od UOKiK-u za SMS-ową loterię Orange i BMW

W grudniu 2011 roku prezes UOKiK-u orzekł, że SMS-y wysyłane do konsumentów przez Internetq Poland i zachęcające do udziału w loterii „BMW od Orange druga edycja” wprowadzały w błąd. Wiadomości sugerowały bowiem, że użytkownikom już przyznano nagrodę i teraz muszą tylko wysłać SMS-a zwrotnego w celu jej potwierdzenia. Tymczasem faktycznie odesłanie SMS-a gwarantowało jedynie udział w losowaniu samochodu.

- Wywoływanie wrażenia, że konsument już uzyskał nagrodę, uzyska ją bezwarunkowo lub po wykonaniu określonej czynności, np. po wysłaniu SMS-a lub wykonaniu telefonu, gdy w rzeczywistości odbywa się to na innych zasadach, jest uznawane za niezgodną z prawem  nieuczciwą agresywną praktykę rynkową - stwierdził prezes UOKiK-u i nałożył na Internetq Poland karę w wysokości blisko 340 tys. zł.

Ta decyzja została właśnie podtrzymana przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Przy czym nadal jest nieprawomocna, a Internetq Poland może się od niej odwołać do sądu apelacyjnego.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 340 tys. kary od UOKiK-u za SMS-ową loterię Orange i BMW

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Vengenace
Orange to skur...ny pierwszej wody. Źle traktują ludzi. Bardzo źle.
11 8
odpowiedź
User
be
A dlaczego to tyle trwało? Ludzie związani z rynkiem loterii w kilka dni po informacji że Pomarańcza rozsyła takie zwrotki od razu powiedzieli: szwindel. Długo mamy czekać aż nieuczciwe praktyki będą surowo i skutecznie karane, czy mamy zacząć robić to samo? Do roboty prosze ja kogo
13 8
odpowiedź
User
justice for all
Sąd powinien nakazać Orange wydać bmw każdemu, kto dostał owego esemesa. Może wtedy by się nauczyli.
16 8
odpowiedź
User
Max1
Orange to najgorsza sieć francuskie żabojady wont z Polski!
8 8
odpowiedź
User
privat
Śmiesznie niska kara...
9 8
odpowiedź