SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

35,8 mld USD na systemy sztucznej inteligencji w 2019 r.

Globalne nakłady na systemy sztucznej inteligencji sięgną w 2019 r. 35,8 miliarda dolarów - prognozuje firma badawcza IDC.

Article

Prognoza IDC zakłada, że w porównaniu z rokiem ubiegłym globalne wydatki na tego typu rozwiązania wzrosną o 44 proc. W latach 2018-2022 średni roczny wzrost ma sięgnąć 38 proc., a wartość rynku w ostatnim roku prognozy - 79,2 miliarda dolarów, czyli ponad dwa razy więcej niż w bieżącym roku.

Branżami, które w 2019 roku mają przeznaczyć najwięcej środków na systemy sztucznej inteligencji, są handel i bankowość - odpowiednio 5,9 miliarda dolarów i 5,6 miliarda dolarów.

Natomiast sektory, które w latach 2018-2022 będą najszybciej się rozwijać, to według IDC władze federalne / centralne (średnioroczny wzrost nakładów na systemy AI o 44,3 proc.) usługi osobiste i konsumencie (+43,3 proc.) oraz edukacja (+42,9 proc.).

Biorąc pod uwagę konkretne rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję, największe środki w bieżącym roku mają zostać przeznaczone na zautomatyzowane systemy obsługi klienta (4,5 mld USD), rekomendacje dotyczące procesów sprzedaży i automatyzacji (2,7 mld USD) oraz zautomatyzowane systemy wykrywania i zapobiegania zagrożeniom (2,7 mld USD).

Największym obszarem wydatków na systemy AI ma być w tym roku oprogramowanie (prawie 13,5 mld USD), podczas gdy nakłady na sprzęt (głównie serwery) mają sięgnąć 12,7 miliarda dolarów.

Z kolei w ujęciu geograficznym, największe nakłady na systemy sztucznej inteligencji mają zostać w 2019 roku poniesione w USA (blisko 2/3 całości) i Europie Zachodniej.

Natomiast do 2022 r. najszybciej rozwijającymi się pod tym względem rynkami mają być Japonia (średnio rocznie o 58,9 proc.), region Azji i Pacyfiku bez Japonii i Chin (+51,4 proc.) oraz Chiny (+49,6 proc.).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 35,8 mld USD na systemy sztucznej inteligencji w 2019 r.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
autor nieznany
'sztuczna inteligencja to prawdziwa głupota'
odpowiedź