SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

36 proc. użytkowników bankowości mobilnej nie wyobraża sobie bez niej życia

Swoboda i niezależność w dostępie do usług bankowych to dla Polaków główne zalety bankowości mobilnej - wynika z badania TNS Polska.

36 proc. użytkowników bankowości mobilnej nie wyobraża sobie bez niej życia

64 proc. użytkowników mobilnej bankowości przyznaje, że zapewnia ona im stały dostęp do rachunku osobistego. 42 proc. jako główną z zalet wskazuje możliwość korzystania z usług bankowych w dowolnym miejscu. Jednocześnie 43 proc. deklaruje, że najczęściej korzysta z bankowości mobilnej w domu.

W grupie internautów korzystających z usług bankowych 29 proc. osób wybiera bankowość mobilną jako zapewniającą większą swobodę użytkowania i nieograniczony dostęp do rachunku osobistego. 36 proc. użytkowników bankowości mobilnej nie wyobraża sobie już bez niej życia.

Większość badanych wskazała, że z mobilnych usług bankowych najczęściej korzysta w domu (43 proc.), a 31 proc. robi to w pracy.

Mimo że nadal duża grupa osób nie wie, czy ich bank ma w swojej ofercie usługi mobilne lub też uważa je jedynie za dodatek do bankowości internetowej (51 proc. respondentów), to spośród osób jeszcze niekorzystających z mobilnych finansów, ponad połowa jest zainteresowana skorzystaniem z takiego rozwiązania. Niemal wszystkie osoby, które były przekonane, że ich bank nie oferuje usług bankowości mobilnej, deklarowały chęć skorzystania z usługi. Ponadto 45 proc. wszystkich ankietowanych zgodziłoby się ze stwierdzeniem, że w przyszłości bankowość mobilna będzie głównym kanałem kontaktu z bankiem.

Polscy użytkownicy mobilnych finansów korzystają z nich niezwykle często. Przynajmniej raz lub kilka razy w tygodniu do strony mobilnej banku loguje się 50 proc. jej klientów. Do aplikacji mobilnej z taką regularnością wraca 47 proc. osób, z czego 14 proc. korzysta z niej przynajmniej raz dziennie.

Najczęściej wykonywane operacje to sprawdzanie salda konta, historii transakcji i realizacja przelewów. Mniej chętnie wykonywane są bardziej zaawansowane lub obarczone większym ryzykiem finansowym zlecenia. Wynika to z ograniczonego zaufania do bezpieczeństwa mobilnych transakcji – 29 proc. uczestników badania ufa im całkowicie.


Badanie "Rola mobilnych finansów w życiu Polaków" zostało zrealizowane w sierpniu 2013 r. przez TNS Polska we współpracy z blogiem jestem.mobi na zlecenie Getin Banku. Przeprowadzono je przy wykorzystaniu techniki CAWI na reprezentatywnej próbie internautów, którzy posiadają smartfony. Ze względu na założone cele zrealizowano dodatkowe wywiady z osobami korzystającymi z bankowości mobilnej. Łącznie zrealizowane zostały 1002 wywiady, w tym 601 z osobami, które nie korzystają oraz 401 z osobami, które korzystają z bankowości mobilnej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 36 proc. użytkowników bankowości mobilnej nie wyobraża sobie bez niej życia

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ekspert
100% z tych 36% nie zdaje sobie sprawy z tego że bankowość mobilna jest najbardziej narażona na ataki ze strony hakerów.
8 8
odpowiedź
User
Leming
E tam, ja mam konto w mBanku, ale jeżeli chodzi o przelewy, wolę seks z kozą.
8 8
odpowiedź