SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

400 filmów na Krakowskim Festiwalu Filmowym

Głównym partnerem festiwalu jest telewizja publiczna

Telewizja Polska jest głównym partnerem, rozpoczynającej się 31 maja, 45. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Jest to najstarsza i największa tego typu impreza w Polsce, a także jedna z najstarszych w Europie. Festiwal organizowany jest nieprzerwanie od 1961 roku. Należy on do największych wydarzeń poświęconych dokumentowi, animacji, oraz innym krótkim formom filmowym. Oprócz wsparcia medialnego TVP zapewnia Festiwalowi także znaczne wsparcie finansowe.

W pokazach konkursowych i pozakonkursowych Festiwalu znajdzie się 18 filmów wyprodukowanych przez lub dla TVP.  Wśród nich znajdą się m.in.: filmy z cyklu "Z kroniki Auschwitz" Michała Bukojemskiego, wyróżniony m.in. na festiwalu "Żydowskie motywy" i na festiwalu w Sztokholmie dokument "Łyżeczka życia" Michała Nekanda - Trepki, kontynuacja znanego dokumentu Krzysztofa Kieślowskiego "Gadające głowy II" w reżyserii Krzysztofa Wierzbickiego, "Spotkania" Kazimierza Karabasza, "Jestem" Macieja Adamka", nagrodzony na festiwalu telewizyjnym w Chicago film "Wszyscy jesteśmy z węgla" Tomasza Wiszniewskiego", "Arystokraci z nowej Rosji" Magdaleny Piekorz,, "Jakoś to będzie" Marcina Koszałki - kontynuacja głośnego "Takiego pięknego syna urodziłam",  "Herkules" Lidii Dudy, "Goralenvolk" Artura Więcka, "Na cętce źrenicy" Andrzeja Titkowa i "Niestety" Mariusza Wilczyńskiego.

W ramach pokazów "Festiwal dzieciom" będzie można zobaczyć obsypaną nagrodami na wielu międzynarodowych festiwalach "Lodową górę" Roberta Turło.

W jury Festiwalu zasiądzie m.in. Krzysztof Talczewski kierownik Redakcji Form Dokumentalnych TVP1.

Festiwal potrwa do 5 czerwca. Projekcje będą się odbywać w krakowskich kinach: Kijów, Mikro, Pod Baranami oraz w Sali Samurajów Muzeum Narodowego i "pod chmurką".  Na 7 ekranach,  w ciągu 6 dni pokazanych zostanie ponad 400 filmów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 400 filmów na Krakowskim Festiwalu Filmowym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl