SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

4fun Media szuka inwestora, ale i zapowiada nowe inwestycje

Rada nadzorcza spółki 4fun Media, nadawcy m.in. 4fun.tv i rebel:tv, zaakceptowała nową strategię spółki na najbliższe lata. Firma chce zwiększyć swoje inwestycje, m.in. w media cyfrowe, poszukiwać będzie też partnerów do współpracy lub inwestora strategicznego.

Ewa Czekała

Ewa Czekała

4fun Media zapowiada zwiększenie skali realizowanych inwestycji, służących umacnianiu pozycji kanałów tematycznych spółki na rynku kablowo-satelitarnym. Obecnie nadawca ma trzy satelitarne stacje muzyczne: grający muzykę popową 4fun.tv, prezentujący muzykę rockową rebel:tv oraz TV.Disco z muzyką dance i disco polo. Spółka startuje także w konkursie na nadawanie na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Zgłosiła do niego kanał edukacyjno-poznawczy (konkurs ma zostać rozstrzygnięty pod koniec lata; więcej na ten temat). Prezes 4fun Media Ewa Czekała zapowiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl, że nadawca na razie nie ma planów uruchamiania innych stacji.

Spółka chce budować też swoją pozycję w nowych kanałach dystrybucji sygnału telewizyjnego oraz w najbardziej rozwojowych obszarach mediów cyfrowych. - Chodzi o internet, aplikacje mobilne oraz Smart TV - wymienia Czekała. Rozwój w tym zakresie ma być realizowany głównie poprzez wzrost organiczny albo poprzez akwizycje innych podmiotów.

Nadawca zamierza również poszukiwać partnerów prowadzących działalność na rynku mediów w Polsce lub za granicą do współpracy operacyjnej lub aliansu kapitałowego. Nie wyklucza też pozyskania inwestora strategicznego. - Rozmowy z partnerami strategicznymi dotyczącymi różnych projektów toczymy cały czas - nas informuje Czekała. Trudno jednak na razie wskazać czas, kiedy one się zakończą.

W strategii zapisano, że środki niezbędne do realizacji celów strategicznych będą pochodziły w znacznej części z zysku wypracowanego w kolejnych latach obrotowych. 4fun Media dopuszcza też możliwość częściowego sfinansowania inwestycji pieniędzmi z kredytu inwestycyjnego czy z emisji papierów dłużnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 4fun Media szuka inwestora, ale i zapowiada nowe inwestycje

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ciekwski
Czy oznacza to ze 4 fun jest koncernem, który nie jest w stanie poradzić sobie samodzielnie dysponując przychodami z dotychczasowej działalności nadawczo, dystrybucyjnej?
odpowiedź
User
ciekawska
A na co idą te "rekordowe przychody"? Na pensje pana Figurskiego?????????
odpowiedź