SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

4Media podwyższy kapitał

Kurs akcji wzrósł o prawie 70%

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy 4Media zdecydowało w piątek o podwyższeniu kapitału akcyjnego o kwotę od 10 do 40 mln zł. Tę nową emisję akcji, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy, mają objąć wierzyciele spółki.

W ciągu niespełna godziny przyjęto wszystkie przewidziane w porządku NWZA 4Media uchwały, w tym najważniejszą dla przyszłości spółki - o nowej emisji do 40 mln akcji serii I, która ma trafić do wierzycieli firmy. Nową emisję przegłosowali jednomyślnie wszyscy obecni na NWZA, w tym Kredyt Bank oraz pełnomocnik reprezentujący Marka Goliszewskiego (prezesa Business Centre Club) i spółkę Business Centre sp. z o.o., której jest właścicielem.

- Dla 4Media decyzja NWZA oznacza podniesienie kapitału do 80 mln zł i redukcję zadłużenia o ok. 40 mln zł. Struktura bilansu będzie z pewnością lepsza. Zwiększy się ponadto możliwość pozyskania nowych kapitałów - mówi Dariusz Kaszubski, prezes spółki, dodając, że firma wymagała dokapitalizowania, a jedyną możliwą drogą była konwersja zadłużenia na kapitał akcyjny.

Zdaniem prezesa Kaszubskiego, decyzja NWZA potwierdza, że propozycje zarządu są akceptowane przez akcjonariuszy pomimo doniesień prasowych o rozbieżnościach między nimi.

Podczas przyjmowania skonsolidowanego sprawozdania finansowego za 2001 r. od głosu wstrzymał się pełnomocnik BC sp. z o.o. i Marka Goliszewskiego. Do rady nadzorczej spółki wszedł jej były prezes Wojciech Krefft i Andrzej Pomarański, prawnik. Według Moniki Sarneckiej, rzecznika 4Media, Pomarańskiego jako niezależnego członka rady zgłosił jeden z uczestników NWZA.

W ciagu ostatniego miesiąca kurs akcji 4Media wzrósł o prawie 70% z 0,24 zł do 0,40zł.
2002-11-12
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji:

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl