SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

4Mobility do czerwca podwoi liczbę aut na wynajem, może pojawić się w kolejnych miastach

Firma 4Mobility, oferująca samochody na krótkoterminowy wynajem, poinformowała, że do czerwca br. podwoi flotę swoich pojazdów. W ub.r. spółka zanotowała 4,41 mln zł wpływów i 4 mln zł straty netto, miesięczna liczba jej klientów przekroczyła 40 tys.

W poniedziałek zarząd 4Mobility podjął uchwałę, że flota samochodów oferowanych przez firmę podwoi się do końca bieżącego półrocza.

- Intencją zarządu jest zainicjowanie procesu rozbudowy floty w pierwszym kwartale i zakończenie go w drugim kwartale 2020 r. W tym celu zarząd podjął negocjacje z dostawcami i instytucjami finansującymi zakup pojazdów w celu podpisania umów finalizujących dostarczenie tych pojazdów. Nowe samochody zostaną wykorzystane do zwiększenia dostępności na istniejących rynkach 4Mobility i/lub uruchomienia usług w nowych miastach - opisano w komunikacie giełdowym firmy.

4Mobility działa operacyjnie od sierpnia 2016 roku, kiedy w ramach współpracy z Grupą BMW zaczęła oferować wynajem aut. Rok później dzięki współpracy z Hyundaiem

Obecnie oferuje wynajem samochodów w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście, Rzeszowie i Siedlcach. Są to auta marek Hyundai, BMW, Audi, Nissan i Mini. W sierpniu ub.r. w Warszawie i Poznaniu zaczęła oferować auta dostawcze, w ramach współpracy z firmą Volkswagen Samochody Użytkowe.

Wynajem samochodów jest rozliczany według stawek za minuty, godziny, doby i przejechane kilometry.

Ponad 40 tys. klientów i duża strata 4Mobility

W sprawozdaniu za ub.r. 4Mobility podało, że liczba jego miesięczny klientów zwiększyła się z ok. 30 tys. w styczniu do ok. 47 tys. w grudniu.

W ub.r. spółka zanotowała wzrost przychodów z 4,22 do 4,41 mln zł, a jej koszty operacyjne zmalały z 9,11 do 8,25 mln zł. W efekcie strata operacyjna zmniejszyła się z 4,87 do 4 mln zł, a strata netta - z 5,1 do 4 mln zł.

W sprawozdaniu spółka zwróciła uwagę, że tylko w czwartym kwartale ub.r. jej wpływy wzrosły rok do roku o 24,4 proc. do 1,4 mln zł, co jest związane z uruchomieniem usługi w Trójmieście i Rzeszowie oraz pojawieniem sią samochodów Audi i Nissan we flocie. W Rzeszowie 4Mobility oferuje jedynie elektryczne auta Nissan Leaf.

- Dzięki temu w czwartym kwartale pozyskaliśmy ponad dwa razy więcej klientów niż średnio w poprzednich kwartałach 2019 roku - zaznaczono. Natomiast na koszty operacyjne firmy złożyły się głównie wydatki na zwiększenie floty pojazdów premium skutkujące wzrostem kosztów najmu oraz 367 tys. zł na założone rezerwy.

4Mobility od jesieni 2016 roku jest notowane na NewConnect, bocznym rynku warszawskiej giełdy. W poniedziałek na koniec sesji kurs spółki wynosił 7,50 zł, co dawało kapitalizację w wysokości 27,3 mln zł. Cena akcji jest w trendzie spadkowym od wiosny 2017 roku, kiedy po gwałtownym wzroście wynosiła nawet 50 zł.

Większościowym akcjonariuszem 4Mobility jest PGE Polska Grupa Energetyczna, mająca 51,47 proc. udziału w kapitale i głosach na walnym zgromadzeniu.

Dołącz do dyskusji: 4Mobility do czerwca podwoi liczbę aut na wynajem, może pojawić się w kolejnych miastach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl