SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

50 000 zł dla szkół - na realizację projektów internetowych

W Dniu Dziecka 10 szkół, które zrealizowały najciekawsze projekty na zajęcia pozalekcyjne z wykorzystaniem Internetu, otrzymało od Telekomunikacji Polskiej po 5000 zł na ich kontynuację w kolejnym roku szkolnym

W okresie wakacji wszystkie szkoły uczestniczące w  programie "edukacja z internetem tp" nadal będą mogły korzystać z neostrady tp za 1,22 zł brutto. Pół roku wcześniej 100 szkół z całej Polski otrzymało od TP nagrody, po 1500 zł, na realizację Szkolnych Projektów  Internetowych w ramach programu "edukacja z internetem tp". Dziś  10 szkół, które najlepiej zrealizowały swoje pomysły dostało dodatkowe środki na kontynuację zajęć w następnych  latach.

Nagrodzone projekty obejmowały tematykę, od multimedialnych podróży po zjednoczonej Europie, do zakładania  małego przedsiębiorstwa. Wśród laureatów znalazły się szkoły, w których zrealizowane zostały akcje społeczne na  rzecz małych ojczyzn, które prowadziły badania terenowe czy poszukiwały śladów przeszłości. Uczniowie  opracowywali strony internetowe, wydawali gazety on-line oraz na papierze, wykorzystywali Internet  do komunikowania się i publikowania swoich prac.

Efektem konkursu będzie baza scenariuszy zajęć pozalekcyjnych oraz schematów prowadzenia kół zainteresowań,  promujących wykorzystanie szerokopasmowego Internetu.  W ten sposób TP chce uczestniczyć w tworzeniu zasobów przykładowych zajęć, które będą praktycznie  wykorzystywane w szkołach.

Wsparcie dla szkół udzielone przez TP to element wspólnych działań z Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach  prowadzonej przez Centrum - Akademii Szkoły z Klasą.

Z realizowanego od września 2004 r. programu "edukacja z internetem tp" korzysta  już 7000 szkół, w których uczy się ponad 2 mln uczniów. W ramach programu TP oferuje szkołom szerokopasmowy  dostęp do sieci za 1,22 zł brutto miesięcznie. Ta sama cena będzie obowiązywała w czasie wakacji, a program będzie  kontynuowany w przyszłym roku szkolnym. Placówki edukacyjne korzystają z neostrady tp o prędkości od 128 Kb/s  do 2 Mb/s i nie mają limitów w transferze danych - informuje TP SA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 50 000 zł dla szkół - na realizację projektów internetowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl