SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

50-lecie "Lata z Radiem" bez plenerowych koncertów z udziałem publiczności

W tym roku przypada 50-lecie "Lata z Radiem", nadawanej w sezonie letnim audycji Jedynki Polskiego Radia. Jak wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl publiczny nadawca nie będzie organizował koncertów plenerowych z udziałem publiczności.

Article

Co roku Program I Polskiego Radia w sezonie letnim zmienia ramówkę, pojawia się w niej więcej muzyki, relacji na żywo z turystycznych miejsc Polski oraz konkursów z udziałem słuchaczy. Tegoroczny, zmieniony układ programowy będzie obowiązywał od 19 czerwca do 31 sierpnia 2021 roku.

Letnia ramówka ma opierać się na podziale na pasma w których będzie nadawanych więcej audycji muzycznych, a pasmo przedpołudniowe ma opierać się na tematach dotyczących lata i wypoczynku. Natomiast treści informacyjne i publicystyczne mają skupiać się na polityce krajowej, międzynarodowej oraz sprawach społecznych. Więcej ma być muzyki popularnej, wakacyjnej, towarzyszącej.

Nowością "Lato z Radiem pod Gwiazdami" z okazji 50-lecia audycji

W tym okresie nie będzie nadawany Teatr Polskiego Radia, "Historia Żywa", audycje Lecha Makowieckiego i Agaty Steczkowskiej, "Radiogra".

W weekend zamiast „Soboty z Jedynką” oraz „Niedzieli z Jedynką” pojawi się „Lato z Jedynką”, a wieczorem „Lato z Radiem Extra”. Koncert Chopinowski w sezonie letnim zmieni się w „Klasyczne Lato z Radiem” (w niedziele o 22.00-23.00).

Natomiast w jedną noc w tygodniu emitowane będzie „Lato z Radiem pod Gwiazdami”, które ma stanowić „sentymentalną podróż przez 50 lat audycji”. W programie znajdą się archiwalne materiały, koncerty i rozmowy z twórcami LzR.

Bez plenerowych koncertów z udziałem publiczności

Bez zmian najważniejszą audycją w letniej ramówce będzie „Lato z Radiem”, nadawane od poniedziałku do soboty (9.00-12.00). Będzie miało jednak nową odsłonę ze względu na epidemię koronawirusa i na jubileusz 50-lecia istnienia audycji.

- W tym trudnym czasie Jedynka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom odbiorcy - zapewnienia atrakcyjnych w formie i treści audycji do słuchania w domu, na działce, kempingu. Hasłem tegorocznego pasma „Lato z Radiem” jest "#JesteśmyzWami już 50 lat!" Hasło budujące poczucie wspólnoty, promujące rodzinne spędzanie czasu, przy najlepszej polskiej muzyce i konkursach dla całych rodzin - czytamy w dokumencie do którego dotarł portal Wirtualnemedia.pl.

W ramach „Lata z Radiem” planowane są codzienne relacje na żywo z najciekawszych turystycznie, historycznie i kulturowo miejsc w całej Polsce, spotkania ze znanymi osobami ze świata muzyki, ale też angażującymi się w życie lokalnych społeczności. Nowością mają być konkursy nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci i całych rodzin.

Co istotne, w 2021 roku nie będą organizowane wielkie koncerty plenerowe z udziałem publiczności. Zamiast tego, Polskie Radio ma zarejestrować i wyemitować serię występów artystów (mowa m.in. o Sanah, Golec uOrkiestra czy Grzegorzu Hyżym) w niezwykłych miejscach (górska polana, dach budynku, wnętrza pałacowe, barka na wodzie itd.). Koncerty premierowo mają być nadawane w piątki o 20.00-22.00 na antenie, Facebooku, YouTubie i na stronie Jedynki.

Zapytaliśmy oficjalnie Polskie Radio o tegoroczne Lato z Radiem, formułę audycji i imprez plenerowych. - O wszelkich szczegółach dotyczących tegorocznej akcji "Lato z Radiem", będziemy informować słuchaczy na naszych antenach - jedynie taką odpowiedź otrzymaliśmy od Moniki Kuś, rzeczniczki prasowej Polskiego Radia.

W pierwszym kwartale br. Jedynka zajęła czwarte miejsce w rankingu rozgłośni radiowych w grupie wiekowej 15-75 lat według badania Radio Track Kantar Polska. Udział stacji wyniósł 5,1 proc.

Dołącz do dyskusji: 50-lecie "Lata z Radiem" bez plenerowych koncertów z udziałem publiczności

21 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paliak
Naprawdę ktoś tego jeszcze słucha? Mnie to się kojarzy tylko z najgorszymi moimi latami w życiu w PRL.
odpowiedź
User
Aaa
To może i nie było złe ale zajechali tę audycje niczym niektóre rozgłośnie piosenki
odpowiedź
User
Gość X
Powinny być koncerty. Limit 25 procent lub 50 w zależności od strefy. Żółta lub zielona.
odpowiedź