SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Sztompke i Eliza Rycembel gośćmi specjalnymi wielkanocnego „Magazynu Bardzo Kulturalnego”

W wielkanocną niedzielę o godz. 17 radiowa Trójka wyemituje specjalny odcinek „Magazynu Bardzo Kulturalnego”. Gośćmi będą Paweł Sztompke i Eliza Rycembel, a okazją do świętowania będą 59. urodziny Programu trzeciego Polskiego Radia.

Barbara Marcinik, prowadząca "Magazyn Bardzo Kulturalny" Fot. Materiały prasoweArticle

Paweł Sztompke to wieloletni dziennikarz Trójki, dziś - szef muzyczny radiowej Jedynki. Pracę w Trójce zaczynał u boku m.in. Jana Borkowskiego, miał też szansę spotykać przy Myśliwieckiej Agnieszkę Osiecką. - Tworzył studio muzyczne Trójki, które od 1997 roku nosi imię Agnieszki Osieckiej - mówi prowadząca audycję, Barbara Marcinik. W Wielkanoc wystąpi w podwójnej roli: gościa specjalnego i współprowadzącego audycję.

Gościem specjalnym będzie Eliza Rycembel, nagrodzona Talentem Trójki w kategorii Film (2016 r.); aktorka uhonorowana na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Nagrodą za drugoplanowa rolę żeńską w filmie Jana Komasy „Boże Ciało” i laureatka Orła za tę rolę. To właśnie Rycembel zagrała młodą Agnieszkę  w serialu TVP „Osiecka”. -  W tym niewielkim, kameralnym gronie w wielkanocne popołudnie będziemy wspominali, żartowali i rozmawiali o różnych sprawach, cały czas pamiętając o urodzinach Trójki i sięgając po anegdoty związane z tą stacją - zapowiada Paweł Sztompke. - Mamy nadzieję, że jubileusz 60-lecia będziemy już mogli świętować wspólnie, z większym rozmachem i z naszymi Słuchaczami - uzupełnia Barbara Marcinik.

„Magazyn Bardzo Kulturalny” to coniedzielna audycja kulturalna, w której prezentowane są relacje z imprez kulturalnych, a także wywiady z wybitnymi twórcami. Audycja nadawana była początkowo w latach 1993-2009, od 2009, wróciła na antenę w 2010 roku. Prowadzącymi byli m.in. Piotr Majewski, Katarzyna Cygler, obecnie prowadzi go Barbara Marcinik.

Trójka z czwartym szefem w ciągu roku

Michał Narkiewicz-Jodko bez podania przyczyn zrezygnował z funkcji dyrektora radiowej Trójki, jego obowiązki przejął Paweł Kwieciński. To już czwarta osoba szefująca antenie w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Michał Narkiewicz-Jodko był dyrektorem Trójki od drugiej połowy sierpnia 2020 roku, zastąpił odwołanego Kubę Strzyczkowskiego (obecnie w Radiu 357). Wcześniej od listopada 2019 roku szefem rozgłośni był Tomasz Kowalczewski, zrezygnował pod koniec maja 2020 roku, po zamieszaniu wokół anulowania wydania Listy Przebojów Trójki, wygranego przez piosenkę Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”.

Trójka w fali badania Radio Track od grudnia ub.r. do lutego br. miała 1,94 proc. udziału, wobec 2,56 proc. od września do listopada ub.r. oraz 5,63 proc. od grudnia 2019 do lutego ub.r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Sztompke i Eliza Rycembel gośćmi specjalnymi wielkanocnego „Magazynu Bardzo Kulturalnego”

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
To będą smutne rozważania o całkowitym i świadomym zniszczeniu wspaniałego dorobku, etosu, historii, jakości, pracowników i słuchaczy Trójki.
odpowiedź
User
J
Na następne urodziny będą o pełnych godzinach odczytywać nazwiska wszystkich słuchających.
odpowiedź
User
Seattle
A może przestańcie kopiować i wklejać te marksistowskie teksty o przetraconej rzekomo Trojce utraconym etosie dorobku itd itp.
Odeszli ludzie, wg mnie zal pozostaje po Strzyczkowskim i jego formule za a nawet przeciw...reszta nie ma znaczenia. Bo czy wam sie podoba czy nie muzycznie jest 3 poziomy wyżej, publicystyka i wiadomosci jak zwykle na wysokim poziomie. W kazdej firmie ludzie przychodzą odchodzą. System ma trwać niezależnie od rotacji.
odpowiedź