SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Internet 5G w Plusie będzie szybszy, dodano nowe pasmo

Operator sieci Plus (należy do grupy Cyfrowy Polsat) włącza internet w standardzie 5G na dodatkowym paśmie - 2100 MHz. Dzięki temu prędkość transmisji ma wzrosnąć z 600 Mb/s do 1 Gb/s.

Article

Dotychczas internet 5G w Plusie działa w oparciu o pasma z 2600 MHz. W paśmie 2100 MHz zostanie uruchomiona w najbliższym czasie w wielu lokalizacjach na terenie całego kraju.

Telekom podkreśla, że zastosowane rozwiązanie pozwala równocześnie na agregację trzech pasm - oprócz obsługujących 5G pasm 2600 MHz i 2100 MHz i dodatkowo warstwy 4G 1800 MHz. Dzięki temu maksymalna szybkość technologiczna sieci, dostępna dla klientów Plusa z wykorzystaniem zasobów 5G i 4G, ma zwiększyć się z 600 Mb/s do 1 Gb/s.

- Udostępnienie agregacji dwóch nośnych 5G to kolejne innowacyjne wdrożenie technologiczne, które będzie realizowane w sieci Plus. Testowane przez nas rozwiązanie jest nie tylko unikalne w skali naszego kraju, ale również, po raz kolejny stawia nas w gronie pionierów technologicznych na świecie - podkreśla Jacek Felczykowski, wiceprezes Polkomtelu operatora sieci Plus.

W komunikacie operator tłumaczy, że wprowadzone zmiany należy traktować jako dodanie kolejnych pasów ruchu, które jeszcze bardziej zwiększą prędkość transmisji danych. - Agregacja 5G w Plusie zapewnia nową, dodatkową pojemność sieci 5G, czym różni się od zastosowanej przez pozostałych operatorów technologii dynamicznego dzielenia pasma (DSS) na częstotliwości 2100 MHz. W tym drugim przypadku nadajnik musi podzielić jedno, węższe pasmo pomiędzy użytkowników korzystających z 5G i 4G, więc aby dać miejsce tym pierwszym, musi zabrać je drugim - opisuje telekom w komunikacie.

- Nasza sieć 5G już teraz zdecydowanie wygrywa, jeśli chodzi o szybkość pobierania danych. Potwierdzają to wszystkie niezależne rankingi prędkości. Już w najbliższych tygodniach nasi klienci zyskają dostęp do jeszcze szybszego internetu 5G od Plusa - powiedziała Justyna Kulka, wiceprezes Polkomtelu, operatora sieci Plus.

Plus abonament i na kartę: więcej klientów

Na koniec ub.r. grupa Cyfrowy Polsat realizowała dla klientów indywidualnych 13,28 mln jednostkowych usług (RGU) w modelu abonamentowym, o 1,3 proc. mniej niż przed rokiem. Sprzedaż płatnej telefonii mobilnej nastąpił wzrost o 0,7 proc. do 6,24 mln. Natomiast w modelu na kartę, w którym firma sprzedaje głównie usługi telefoniczne, liczba realizowanych usług zwiększyła się o 0,9 proc. do 2,69 mln, a średni przychód miesięczny od klienta - z 16,6 do 17,4 zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W ub.r. grupa Cyfrowy Polsat, do której oprócz Polkomtelu należą m.in. Telewizja Polsat, Grupa Interia, Netia i Eleven Sports, przy wzroście przychodów sprzedażowych o 3,8 proc. do 12,91 mld zł osiągnęła 3,35 mld zł skorygowanego zysku EBITDA. Jej zysk netto pierwszy raz od 2018 roku był poniżej 1 mld zł, bo holding ponad trzy razy więcej wydał na obsługę zadłużenia.

Dołącz do dyskusji: Internet 5G w Plusie będzie szybszy, dodano nowe pasmo

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl