SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

6,6 mln Polaków gra w gry mobilne. Dlaczego? Z nudów

17 proc. ogółu Polaków gra w gry mobilne, to około 6,6 mln osób. Po gry mobilne najczęściej sięgamy po to, aby zabić czas - wskazało tak 72 proc. ankietowanych. Najpopularniejszymi grami mobilnymi są produkcje strategiczne i zręcznościowe.

Article

Jak wynika z raportu „Digital in 2016” agencji We Are Social, 17 proc. Polaków gra w gry mobilne, co daje ok. 6,6 mln osób. Dlaczego po nie sięgamy? Jak wynika z raportu „Polish Gamers Research 2015”, przede wszystkim z chęci zabicia nudy - na ten powód wskazało 72 proc. ankietowanych. Jako sposób na zrelaksowanie się gry mobilne wskazało 42 proc. badanych, a jako dobrą zabawę 44 proc. Dla 33 proc. badanych gry mobilne to świetne narzędzie, aby się odstresować.

- Polacy coraz częściej instalują gry w swoich telefonach i cenią sobie produkcje, które nie wymagają od nich dużego nakładu czasu. Dla przykładu, w naszej najnowszej grze wyścigowej Road Racing pojedyncza sesja może trwać nawet kilka minut. Jeśli ktoś woli spędzić na jednej rozgrywce więcej czasu to może oczywiście wykonać kilka czy kilkanaście misji pod rząd. - informuje serwis Wirtualnemedia.pl Grzegorz Zwoliński, współzałożyciel i COO studia gier mobilnych T-Bull.

W kategorii najlepszych gier w Sklepie Play, skąd można pobrać aplikacje na Androida, dominują produkcje proste, łatwe i zręcznościowe. Natomiast w kategorii gier najbardziej dochodowych gry strategiczne i bitewne. Jedną z najpopularniejszych gier na Androida w Polsce jest obecnie produkcja „Lewandowski Euro Star 2016”

Sytuacja wygląda podobnie w wypadku gier na iOS. Jedną z najbardziej dochodowych produkcji na obu największych platformach jest inna polska produkcja „This War of Mine”.

- W pierwszej połowie 2015 odnotowaliśmy 9,4 miliona pobrań gier na urządzenia z systemem Android, 3,9 miliona na iOS, 6,2 miliona na Windows Phone oraz 2,6 miliona na BlackBerry OS. Dla porównania, w tym roku użytkownicy pobrali nasze gry w wersji na system Android już 25 milionów razy. Mamy tu do czynienia z ponad dwukrotnym wzrostem rok do roku. Jeśli chodzi zaś o iOS, to odnotowaliśmy 2,5 miliona pobrań. Windows Phone to 9,7 miliona a BlackBerry OS 2,8 miliona. – informuje Damian Fijałkowski, współzałożyciel i CTO studia gier mobilnych T.Bull.

Raport „Digital in 2016” agencji We Are Social został oparty na badaniu GlobalWebIndex, przeprowadzonym w ostatnim kw. ub. r. na reprezentatywnej grupie internautów w wieku od 16 do 64 lat. Badanie "Polish Gamers Research" zostało natomiast przeprowadzone przez Krakowski Park Technologiczny, Grupę Onet.pl i GryOnLine pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Główne dane pochodzą z anonimowych ankiet wyświetlanych na próbce 3750 internautów w wieku 15-55 lat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 6,6 mln Polaków gra w gry mobilne. Dlaczego? Z nudów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl