SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

6 grudnia rozpocznie się oferta publiczna spółki Nokaut

Oferta publiczna spółki Nokaut rozpocznie się 6 grudnia od podania przedziału cenowego i rozpoczęcia book-buildingu, poinformowali przedstawiciele spółki. Spółka zaoferuje nowe i stare akcje. Wartość nowej emisji ma wynieść 37,5-52,5 mln zł.

6 grudnia rozpocznie się oferta publiczna spółki Nokaut

"Liczymy, że nasze akcje zadebiutują na GPW na początku przyszłego roku" - powiedział prezes Wojciech Czernecki dziennikarzom.

Zapisy na akcje w transzy detalicznej oraz proces budowania księgi popytu odbędą się w dniach od 6 do 8 grudnia br., podała spółka w opublikowanym prospekcie emisyjnym. Zapisy w transzy dużych inwestorów  zaplanowano od 9 do 14 grudnia. Około 80% oferowanych akcji jest dedykowane inwestorom instytucjonalnym, a pozostała część inwestorom indywidualnym. Przydział Akcji Oferowanych jest zaplanowany do 16 grudnia. Oferującym jest Dom Maklerski BZ WBK.

Spółka zaoferuje łącznie 2.599.500 akcji, w tym 1.700.000 akcji nowej emisji serii C oraz 899.500 akcji istniejących serii A. Główni akcjonariusze zobowiązali się do niezbywania swoich akcji przez 12 miesięcy.

Spółka podała, że wartość nowej emisji wyniesie 37,5-52,5 mln zł.

Najważniejszym celem emisyjnym ma być sfinansowanie przejęcia serwisów internetowych Skąpiec.pl oraz Opineo.pl. Na ten cel spółka chce przeznaczyć 10-12 mln zł. W 2012 r. wyemituje też dla właścicieli tych serwisów nowe akcje serii D (w cenie takiej samej, jak w ofercie publicznej akcji serii C). Łączna wartość transakcji przejęcia Skąpca to ok. 27,5-29,5 mln zł, a Opineo - 6-7 mln zł. Skąpiec.pl spółka planuje przeznaczyć , zaś na zakup Opineo.pl ok. 6-7 mln zł.

Nokaut zamierza wydać też 18-26 mln zł na zakup i rozwój oprogramowania, 4-7 mln zł na ekspansję rynkową oraz 1-2 mln zł na inne wydatki.

Jeśli nowi akcjonariusze obejmą wszystkie oferowane akcje będą kontrolowali łącznie 34,37% kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu. W wyniku planowanej emisji akcji serii D, obecni właściciele Skąpiec.pl i Opineo.pl obejmą kilka-kilkanaście procent kapitału i głosów.

Zgodnie z opublikowanymi informacjami finansowymi pro forma za rok 2010, przychody grupy Nokaut - z uwzględnieniem przejmowanych spółek Skąpiec.pl i Opineo.pl - w roku 2010 wyniosłyby 11,96 mln zł, a zysk netto 3,51 mln zł.

Grupa prognozuje, że w 2012 roku osiągnie przychody na poziomie 21,08 mln zł i zysk netto 6,97 mln zł. Jednak ze względu na planowaną datę przejęcia (kwiecień 2012 roku) dane te nie obejmują wyników przejmowanych podmiotów - Skąpiec.pl i Opineo.pl - za I kw. 2012 roku.

Spółka podała, że jej porównywarka cen Nokaut.pl ma obecnie niemal 3 mln realnych użytkowników, 12 mln ofert i współpracuje z blisko 3.700 e-sklepami. Obroty w sklepach internetowych wygenerowane dzięki Nokaut.pl w 2011 roku szacuje się na kwotę około 1 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 6 grudnia rozpocznie się oferta publiczna spółki Nokaut

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl