SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sześć nowości jesienią w TVP1 i TVP2. Jacek Kurski: wszyscy widzowie będą zadowoleni

Telewizja Polska od początku jesiennej ramówki na swoich głównych antenach pokaże sześć nowości, w tym aż pięć pozycji trafi do TVP2. - W naszej nowej ramówce dla każdego przygotowaliśmy coś ciekawego - mówi Jacek Kurski, prezes TVP.

Jacek Kurski, prezes TVP; fot. AKPAArticle

Prezes TVP Jacek Kurski rozpoczął konferencję ramówkową TVP minutą ciszy dla upamiętnienia ofiar tragedii w Tatrach oraz producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka, którego ciało wyłowiono w czwartek z jeziora Kisajno w okolicach Giżycka.

- Jestem szczęśliwy, że kiedy ostatni raz się tutaj spotykaliśmy, pół roku temu na ramówce, mieliśmy wspaniałe plany i wszystkie wypaliły, wszystkie nasze propozycje ramówki wiosennej okazały się zwycięskie" - podkreślił Kurski. "Serial +Stulecie winnych+ grubo ponad trzy miliony, +Dance, dance, dance+ fantastyczny wynik, +Szansa na sukces+ świetny powrót tego formatu. (...) Wszystko po prostu się udało - wymieniał prezes TVP. Jak mówił, "poszła świetnie wiosna, ale jeszcze lepiej poszło lato".

Prezes TVP wyznał, że "zawsze jego marzeniem było dostarczenie kontentu aktualnego, premierowego, nawet w sezonach powtórkowych i to się w lecie udało". "Nasze premiery, chociażby +Letnia Trasa Dwójki+ fantastyczne wyniki, 2-3 miliony widzów przed telewizorami, pełne rynki, pełne centra, gdzie organizowaliśmy koncerty po kilkanaście, niekiedy kilkadziesiąt tysięcy ludzi. 14 koncertów łącznie, wspaniałe wyniki oglądalności" - wymieniał Kurski.

Ocenił, że program "Alarm" to "symbol sukcesu tego lata". "Nasz nowy format publicystyczny, który wprowadziliśmy raptem pół roku temu, wczoraj obejrzało 2 miliony 900 tysięcy ludzi" - podkreślił prezes TVP. Jako hit określił także ukraiński serial "Zniewolona". "Rozbiliśmy bank oglądalności, ten serial +Zniewolona+ podbił serca Polaków" - stwierdził. Poinformował także, że serial "Zniewolona" będzie powtarzany w każdy wtorek na TVP1 o godz. 20.55, aż do kolejnych wakacji.

„Gra słów - krzyżówka” w TVP1

Jedyną nowością w TVP1 emitowaną od września będzie codzienny teleturniej „Gra słów - krzyżówka”, w którym uczestnicy będą rozwiązywać krzyżówki. Audycję poprowadzi Radosław Brzózka.

Premierowe odcinki będzie można oglądać od poniedziałku do piątku o godz. 15.30, począwszy od 9 września.

Pod koniec roku (dokładnie 8 grudnia o 20.20) TVP1 rozpocznie emisję nowego historycznego serialu „Ziuk. Młody Piłsudski”, który opowiada o grupie spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku. Rolę Józefa Piłsudskiego w serialu gra Grzegorz Otrębski. Obok niego w produkcji występują m.in.: Marek Kalita (ojciec), Urszula Grabowska (matka), Ewa Wencel (ciotka Stefa), Sebastian Cybulski (brat), Jan Englert (Car Aleksander II), a także Roman Gancarczyk.

TVP1 jesienią pokaże również znane już widzom kontynuacje, a wśród nich m.in.: reality-show „Rolnik szuka żony”, teleturniej „Jaka to melodia?” (z Rafałem Brzozowskim w roli gospodarza), „Korona królów”, „Ojciec Mateusz”,  „Klan”, „Wojenne dziewczyny”, „Dziewczyny ze Lwowa”, „Komisarz Alex”, „Leśniczówka” i „Magazyn Ekspresu Reporterów”, który został przeniesiony z TVP2.

 

Ofensywa programowa TVP2 - pięć nowości

Pierwszą jesienną nowością TVP2 jest program „Gotowi do gotowania. Start!”, którego sponsorem jest Jeronimo Martins Polska. Jest to polska wersja formatu „Ready Steady Cook” - w każdym odcinku show rywalizują ze sobą dwie drużyny (złożone z profesjonalnego szefa kuchni i kulinarnego amatora), które w ciągu 20 minut muszą przygotować posiłek z produktów o łącznej wartości nie większej niż 25 złotych. Dla zwycięskiego uczestnika każdego odcinka - kulinarnego amatora - przewidziano voucher z kwotą do wydania w sklepach Biedronka. Nagroda ufundowana jest przez Jeronimo Martins Polska - sponsora show.

„Gotowi do gotowania. Start!” poprowadzi Marzena Rogalska. Cykl w TVP2 zadebiutuje 9 września i będzie nadawany w dni powszednie o 18.30.

 

Tuż po nim (o 18.55; również od 9 września) widzowie zobaczą inną nową kulinarną produkcję - reality-show „Teściowe i synowe. Kto tu rządzi?”. Jest to polska wersja formatu „Momster” z portfolio Global Agency (dotychczas doczekał się on lokalnych edycji w Rosji i Turcji). Formuła tego programu polega na tym, że teściowe i synowe rywalizują ze sobą w przygotowywaniu potraw kulinarnych.

- Z założenia nie jestem zwolennikiem wprowadzania w jednej ramówce aż tak dużo nowości, ale doszliśmy do wniosku, że to najwyższy czas aby zlikwidować wszystkie dotychczasowe nasze mielizny - mówi Jacek Kurski, prezes TVP. - Przykładem jest tutaj pasmo Dwójki po „Panoramie”, w którym umieszczamy kulinarne pozycje „Gotowi do gotowania. Start!” i „Teściowe i synowe. Kto tu rządzi?”. Moim zdaniem są to dwa bardzo ciekawe formaty dla widza. Sądzę, że znajdą one swoją widownię - dodaje.

W piątki o godz. 20.45 (od 20 września) stacja będzie emitować reaktywowany po 23-letniej przerwie teleturniej „Czar par”. Formuła tego projektu zakłada rywalizację między sobą dwuosobowych zespołów, którego członkami są pary (np. małżeństwa, czy osoby zaręczone). W nowej odsłonie widowiska zaprezentuje się 14 duetów.

„Czar par” poprowadzą Maciej Kurzajewski oraz Izabella Krzan. Jurorami reaktywowanego teleturnieju będą duety: Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel oraz Dorota Chotecka i Radosław Pazura.

 

Dwa nowe projekty Dwójki będą emitowane w czwartkowe wieczory, począwszy od 12 września. Pierwszym z nich będzie nadawany o 20.45 „Najgorszy kucharz” - to polska wersja formatu „Worst Cooks” stworzonego przez All3media. Uczestnikami projektu są wyłonione w castingach osoby, które cechują się słabymi umiejętnościami kulinarnymi. W trakcie trwania projektu uczą się oni gotowania od zawodowych kucharzy. Następnie uczestnicy rywalizują ze sobą w przygotowaniu jak najlepszych posiłków.

Następnie - o 21.50 - widzowie będą mogli oglądać program „Wkręceni w randkę” (o 21.50). Polska edycję „Matchmakers” poprowadzą Anna Lucińska i Aleksander Sikora.

W programie uczestnicy biorą udział w randkach, które organizowane są przez ich przyjaciół. Single dopiero po trzech spotkaniach dowiadują się, że spotkania z ich potencjalną drugą połówką zostały zaaranżowane.

Początkowo od 7 września w soboty o około godz. 22.00 TVP2 miała emitować serial „Lepsza połowa”, ale produkcja ta trafi na antenę stacji w późniejszym terminie. Główne role w obyczajowym cyklu grają: Artur Żmijewski, Izabela Kuna, Tomasz Karolak i Piotr Adamczyk.

Z kolei w sobotę, 7 grudnia o 20.05 odbędzie się premiera „The Voice Senior”, w którym występują utalentowani wokalnie uczestnicy w wieku 60. i więcej lat. Muzyczne widowisko poprowadzą Marta Manowska i Tomasz Kammel, a jurorami w programie będą: Urszula Dudziak, Andrzej Piaseczny, Alicja Majewska i Marek Piekarczyk.

Widzowie Dwójki jesienią zobaczą również nowe odcinki takich audycji, jak m.in.: „Koło fortuny” (z Norbim w roli nowego gospodarza; partnerować mu będzie Izabella Krzan), „Familiada”, „Postaw na milion”, „The Voice of Poland”, „Szansa na Sukces. Opole 2020”, „Pytania na śniadanie”, „Echo serca” (serial przeniesiony z TVP1), „M jak miłość”, „Barwy szczęścia”, „Na dobre i na złe”, „Rodzinka.pl”, „O mnie się nie martw” i teleturniej „The Wall. Wygraj marzenia”, który został przeniesiony z TVP1.

 

- W naszej nowej ramówce dla każdego przygotowaliśmy coś ciekawego. Wszyscy widzowie będą zadowoleni, ponieważ Telewizja Polska dostarcza absolutnie najlepszego kontentu we wszystkich gatunkach telewizyjnych - komentuje Jacek Kurski, prezes TVP. - Mieliśmy świetną wiosnę i lato, gdzie praktycznie wszystko nam wypaliło. Z ogromnym optymizmem wchodzimy w jesień, gdzie zostawiamy wszystko co nam dotychczas dobrze szło. Dodajemy do tego kilka nowości - informuje.

Jak informuje Kurski, TVP w tegoroczną ramówkę jesienną zainwestowała porównywalny budżet względem poprzednich ramówek. - Wiele programów udało się nam zrealizować taniej, ponieważ miedzy innymi pozyskaliśmy do nich partnerów. Przykładem jest tutaj nowy program „Gotowi do gotowania. Start!”, którego sponsorem jest Jeronimo Martins Polska. Dzięki tej kooperacji produkcja tego formatu praktycznie nic nas nie kosztuje - zdradza prezes TVP.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2018 roku wyniósł 9,73 proc., a TVP2 - 8,16 proc.

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów o 24 proc. do 2,2 mld zł, głównie dzięki 359 mln zł więcej z abonamentu rtv. Wzrosły też wpływy nadawcy z reklam, sponsoringu, sprzedaży programów i licencji. W ub.r. zatrudnienie w firmie wynosiło prawie 2,7 tys. etatów.

Dołącz do dyskusji: Sześć nowości jesienią w TVP1 i TVP2. Jacek Kurski: wszyscy widzowie będą zadowoleni

43 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Virtu
Przeniesienie Expressu Reporterów do TVP1 to kolejna próba ratowania ratingów jedynki kosztem dwójki. A miało być tak pięknie... A nie jest. Telewizja publiczna kolejny sezon bez nowych programów edukacyjnych, kulturalnych, poruszających problemy społeczne.
odpowiedź
User
Ever
Niestety "telewizję publiczną" trzeba będzie sprywatyzować. Straciła wiarygodność i nie da się jej odbudować.
odpowiedź
User
ola
no małżonka napewno....
odpowiedź