SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

60% Polaków: ten rząd przetrwa całą kadencję Sejmu

Polacy uważają, że rząd PO-PSL przetrwa przez całą kadencję Sejmu.Z gabinetem Donalda Tuska nie wiążemy jednak większych nadziei napoważne zmiany - wynika z badań PBS DGA dla Polskiego Radia.

60% Polaków: ten rząd przetrwa całą kadencję Sejmu

Ponad 60% ankietowanych uważa, że rząd z Donaldem Tuskiem jakopremierem dotrwa do następnych wyborów. 24% jest przeciwnegozdania, a blisko 15% nie wie, bądź jest niezdecydowana.

Blisko 44% Polaków jest przekonanych, że za rządów koalicjiPO-PSL poziom bezrobocia w kraju się nie zmieni. Co trzeciankietowany uważa, że bezrobocie spadnie lub raczej spadnie, aprawie 13% myśli, że wzrośnie.

W sprawie poprawy warunków życia przeciętnego Polaka zdania sąpodzielone. Pytani o to ankietowani najczęściej, bo w ponad 37%przypadków, wskazywali, że stopa życiowa pozostanie bez zmian. W toże warunki się poprawią wierzy ponad 38% badanych. Jednakże blisko20% respondentów wyraziło przekonanie, że za rządów Donalda Tuskaprzeciętnemu Polakowi będzie się żyło gorzej.

PBS DGA zapytało także o poziom korupcji w Polsce pod rządamikoalicji PO-PSL. 42% badanych uważa, że jej poziom się nie zmieni.Ponad 18% Polaków twierdzi, że za rządów Donalda Tuska korupcjawzrośnie. Przeciwnego zdania jest blisko 32% respondentów.

Polacy są też podzieleni w kwestii dostępności pacjentów dolekarzy w okresie rządów Tuska. O ile ponad 31% uważa, że łatwiejbędzie się dostać do lekarza, to ponad 22% obawia się, iżdostępność ta się pogorszy. Blisko 40% respondentów sądzi, że podrządami koalicji PO-PSL w tej sprawie nic się nie zmieni.

Badanie zostało przeprowadzone przez PBS DGA na 1000-osobowej,reprezentatywnej próbie dorosłych mieszkańców Polski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 60% Polaków: ten rząd przetrwa całą kadencję Sejmu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl