SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

65 milionów zł dla startupów

Ponad 65 milionów złotych czeka dla twórców startupów, którzy zechcą rozpocząć swoją działalność we wschodniej Polsce. Nabór wniosków rozpocznie się 22 czerwca br., a maksymalna wysokość dotacji to 800 tys. złotych.

fot. Shutterstock.com Article

Ogłoszony konkurs skierowany jest do startupów uczestniczących w tak zwanych Platformach startowych, posiadających gotowy do wejścia na rynek produkt oraz stworzony i zweryfikowany rynkowo model biznesowy.

Platformy startowe to kompleksowy program dla przedsiębiorczych osób, które mają pomysł na biznes i innowacyjny produkt oraz potrzebują pomocy przy wprowadzaniu go na rynek.

Zainteresowani dołączeniem do nich muszą wypełnić formularz, w którym opisują swój pomysł. Jeżeli podczas wstępnej weryfikacji zostanie on pozytywnie oceniony, kandydaci są zapraszani na spotkanie z doświadczonymi przedsiębiorcami i ekspertami. Przed nimi szczegółowo prezentują swój pomysł. Jeśli zakwalifikują się do Platform startowych, następuje rejestracja w Polsce Wschodniej przedsiębiorstwa w formie spółki z o.o. Następnie firma jest obejmowana kompleksową opieką animatora. Pomaga on młodym ludziom rozwinąć i uszczegółowić ich pomysł na innowacyjny produkt oraz opracować model biznesowy. Dopiero po jego wypracowaniu startupy mogą ubiegać się o środki.

- Każde finansowanie, które trafia na rynek z pomocy publicznej obarczone ryzykiem, że zostanie wydane w nieodpowiedni sposób. Nowe inicjatywy, takie jak platformy startowe, są dobrze przemyślane i stworzone na podstawie wniosków wyciągniętych z poprzednich działań - komentuje model dla Wirtualnemedia.pl Piotr Pasek, CEO Wolves Summit. - Dla przyjętych projektów kluczowe będzie jednak by urzędnicy, odpowiedzialni za ich kontrolę mieli jasne wytyczne i dobrze ustalone procesy - dodaje.

Obecnie działają trzy platformy startowe, do których nabór jest wciąż otwarty. Są to Hub of Talents - Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, TechnoparkBiznesHub - Kielecki Park Technologiczny oraz Connect - Lubelski Park Naukowo-Technologiczny.

Dołącz do dyskusji: 65 milionów zł dla startupów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl