SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

70 proc. Polaków planuje wakacyjny wyjazd

W tym roku na wakacyjny wyjazd wybiera się 70 proc. Polaków. Od spontanicznych wypadów wolimy zaplanowane wyjazdy. Wypoczynek organizujemy zwykle z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem - wynika z badania IBRiS.

fot. Shutterstock.com Article

Co trzeci Polak samodzielnie wyszukuje przez internet miejsca warte odwiedzenia, a tylko co dziesiąty kieruje się opinią rodziny. Rzadko jeździmy w to samo miejsce, a wybierając cel podróży, niemal w ogóle nie kierujemy się modą.

Polacy swoje letnie urlopy planują często z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Szczegółowo urlop planują zwłaszcza osoby zamożne. Blisko połowa tej grupy wybiera miejsce podróży na własną rękę. Osoby o ponadprzeciętnych dochodach na organizację wakacji przeznaczają zwykle wyższe kwoty.

Znacznie rzadziej decydujemy się odwiedzić miejsce, które polecają nam bliscy. Robi tak co dziesiąty Polak, a wśród zamożniejszych osób – co piąty.

Tylko 6 proc. Polaków wybiera ofertę polecaną przez biuro podróży. Na popularności tracą też oferty typu last minute.

Swoje urlopy planujemy bez względu na panującą modę. Fakt, że dane miejsce aktualnie jest "trendy", ma dla nas raczej drugorzędne znaczenie. Rzadko również podejmujemy decyzję, kierując się opiniami i rekomendacjami blogerów podróżniczych.

20 proc. badanych swoje urlopy spędzi w miejscu zamieszkania. W gronie osób zamożnych wyjazdu nie planuje tylko blisko 4 proc. respondentów.

Badanie zostało przeprowadzone przez instytut IBRiS na zlecenie Deutsche Bank, w maju 2018 r., drogą telefoniczną, na reprezentatywnej próbie pełnoletnich Polaków (n=1000) oraz na grupie osób deklarujących dochody powyżej 7 tys. zł (n=1000).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 70 proc. Polaków planuje wakacyjny wyjazd

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl