SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

750 lat Krakowa w TVP

Telewizyjna Dwójka w ramach obchodów jubileuszu 750-lecia lokacji Krakowa, które odbędą się na Rynku Głównym w Krakowie w pierwszych dniach czerwca, wyemituje kilka okolicznościowych propozycji programowych.

Jubileusz miasta będzie świętowany hucznie. Przygotowano wiele atrakcji. Niektóre z nich - na żywo – za pośrednictwem TVP2 zobaczą widzowie w całej Polsce. Jednym z najważniejszych punktów obchodów będzie koncert „Zakochani w Krakowie". Widzowie zobaczą  kantatę skomponowana przez Piotra Rubika do słów Zbigniewa Książka, odwołująca się do historii miasta, od momentu jego powstania, poprzez okresy świetności, lata kryzysu, po czasy obecne. Pomiędzy utworami Jan Nowicki będzie czytał teksty poematu Zbigniewa Książka. Emisję przewidziano na 1 czerwca br., o godz. 21.00 (część 1) i godz. 22.50 (część 2).
 
Na antenie pojawi się także Wielki Turniej Kabaretowy „Kraków kontra reszta świata". Podczas imprezy środowisko polskich satyryków zamierza uczcić obchody 750-lecia Krakowa. W turnieju staną naprzeciwko siebie dwie drużyny: gości będą reprezentować: kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Koń Polski, Grupa MoCarta i Jacek Ziobro, honoru gospodarzy bronić będą: Kabaret pod Wyrwigroszem, Grupa Rafała Kmity, Formacja Chatelet, kwartet Okazjonalny i Zbigniew Wodecki.
 
 Artyści zmierzą się w konkurencjach dotyczących historii, kultury, życia codziennego, aktualnych wydarzeń w Krakowie i poza nim. Publiczność zgromadzona na rynku będzie oceniać swoich ulubieńców za pomocą odpowiednich chorągiewek. Emisja: 2 czerwca br., godz. 20.05 (część 1), godz. 21.05 (część 2), godz. 21.55 (część 3).
 
Późnym wieczorem 3 czerwca Dwójka zaprosi na „Noc jazzu – Tomasz Stańko klasycznie i nowocześnie”. Widzowie zobaczą specjalny koncert najsłynniejszego polskiego trębacza jazzowego oraz zaproszonych przez niego gości.
 
Warty odnotowania jest także koncert z udziałem wielu popularnych krakowskich artystów, w których wykonaniu będzie można usłyszeć utwory z repertuaru m.in. Marka Grechuty, Ewy Demarczyk i Andrzeja Zauchy w nowych aranżacjach Hadriana Filipa Tabęckiego. Fragmenty muzycznego projektu „Krakowscy artyści dla Krakowa” zostaną pokazane 4 czerwca o godz. 22.35.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 750 lat Krakowa w TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl