SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

8,8 mln zł zysku Telewizji Polskiej w br.

Telewizja Polska w okresie od stycznia do maja br. zanotowała 8,8 mln zł zysku brutto. To wynik lepszy niż w analogicznym okresie rok wcześniej - podała spółka w komunikacie.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVPArticle

W maju 2013 r. przychody z abonamentu wyniosły 19,9 mln (o 3,5 mln zł więcej niż założono w planie finansowym), przy 14,2 mln osiągniętych w analogicznym okresie ub.r. Natomiast w całym okresie od stycznia do maja br. przychody abonamentowe wyniosły około 190 mln zł i były o 24 proc. (34,7 mln zł) wyższe niż w analogicznym okresie ub.r.

- Wielokierunkowe działania zainicjowane i konsekwentnie prowadzone przez kierownictwo spółki mające potwierdzenie w utrzymującym się trendzie wzrostowym wpływów abonamentowych pozwalają na podtrzymanie prognozy zakładającej przekroczenie o kilkadziesiąt milionów złotych planu na 2013 rok - czytamy w komunikacie TVP przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl.

Przychody reklamowe w pierwszych pięciu miesiącach br. wyniosły ok. 368 mln zł i były o 10,8 proc.( 44,5 mln zł), niższe niż rok wcześniej, co było w znacznej mierze skutkiem recesji na rynku reklamy. TVP podkreśla, że postępuje dywersyfikacja źródeł przychodów, bowiem pozostałe przychody (poza reklamą, sponsoringiem i abonamentem) wzrosły w analizowanym okresie o 23,8 proc., tj. o 11 mln zł.

Koszty działalności operacyjnej w relacji do analogicznego okresu ubiegłego roku zostały obniżone o 51,5 mln zł oraz są niższe o 5,4 mln zł od planu na ten okres. - Zmniejszenie kosztów działalności operacyjnej TVP to efekt realizacji kolejnych etapów procesu restrukturyzacji - tłumaczy TVP. Jak już informowaliśmy, spółka planuje jesienią br. przeniesienie 550 pracowników do firmy zewnętrznej (więcej na ten temat).

Telewizja Polska podała, że spodziewa się dodatniego wyniku finansowego zarówno po sześciu miesiącach, jak i na koniec 2013 roku. Przypomnijmy, że w I półroczu ub.r. TVP miała 105,4 mln zl starty netto, a w całym ub.r. starta spółki wyniosła aż 218,8 mln zł (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 8,8 mln zł zysku Telewizji Polskiej w br.

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekonomista
Wirtualna księgowość ma się dobrze
odpowiedź
User
jim
(...) pozwalają na podtrzymanie prognozy zakładającej przekroczenie o kilkadziesiąt milionów złotych planu na 2013 rok - ten cytat jest proroczy. Podobnie jak w dwóch poprzednich latach prognoza Brauna zostanie przekroczona o kilkadziesiąt milionów. Strata znów wyniesie ponad 100 mln złotych minimum, ale już winnych znamy: recesja na rynku reklamy, brak abonamentu, zakup praw do igrzysk w Soczi itp. . Po pół roku zysk 8 milionów oznacza tylko to, że jeszcze resztki abonamentu udało się zaksięgować po stronie zysków, a dobrą sytuację spółki jak mało co uwiarygadnia wniosek o 50 mln złotych kredytu na bieżąca działalność....kolejne bajeczki dla Dworaka, Zdrojewskiego, ministra skarbu i geniuszy z Rady Nadzorczej...tylko oni w to wierzą
odpowiedź
User
nick
jak jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?...
odpowiedź