SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

80 proc. gości w programach mediów publicznych to mężczyźni. „Seksistowski obraz rzeczywistości”

Stowarzyszenie Kongres Kobiet wysłało do przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka list, w którym wyraża zaniepokojenie sytuacją w mediach publicznych i zwraca uwagę, że do programów o charakterze opiniotwórczym zapraszani są głównie mężczyźni.

Jan Dworak (fot. I.Sobieszczuk/TVP) Article

W liście do Jana Dworaka organizacja zwraca uwagę, że należy uznać różnice między sposobem widzenia świata przez kobiety i mężczyzn, natomiast w mediach publicznych brakuje równowagi w przekazywaniu tych różnic. Kongres powołuje się na wyniki przeprowadzanych przez siebie badań, z których wynika, że wśród gości zapraszanych do audycji w mediach publicznych ponad 80 proc. stanowią mężczyźni.

- Uważamy, że daje to wypaczony, nieobiektywny, a często seksistowski obraz rzeczywistości. Zwracamy się więc z kolejna prośbą o zwrócenie uwagi na ten problem - w końcu konstytucyjne prawo do równego traktowania kobiet i mężczyzn dotyczy również mediów - piszą Henryka Bochniarz, Magdalena Środa i Dorota Warakomska z rady programowej Kongresu Kobiet.

Jednocześnie stowarzyszenie wskazuje redaktor naczelną Polskiego Radia RDC Ewę Wanat jako wzór dla wprowadzania zasad równości i pluralizmu do programów publicystycznych. Natomiast rozgłośnia, którą kieruje Wanat, została uznana przez Kongres Kobiet za stację przestrzegającą w okresie przedwyborczym „wysokiego poziomu intelektualnego, bezstronności i należytych standardów kultury osobistej”.

 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 80 proc. gości w programach mediów publicznych to mężczyźni. „Seksistowski obraz rzeczywistości”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jacek vulgo wąsal
hahahahahahahahahahahahahaha !
i jeszcze raz: hahahahahahahahahahaha !
19 11
odpowiedź
User
Waldek
jakaś żenada, RDC wzorem? czego a panie gdzie, kiedy i w jaki sposób monitorowały inne stacje? Towarzystwo wzajemnej adoracji się nakręca i tyle
20 11
odpowiedź
User
Willikins
Zdecydowanie tym tropem powinno iść Stowarzyszenie Rudych, bo tych też jak na lekarstwo. Za to okularników i łysych nadmiar.
Kolejnym newsem pewnie będzie podział w Kongresie Kobiet na frakcje: Ładnych, Wykształconych oraz Ładnych i Wykształconych, które zaczną ustalać parytety między sobą.
21 11
odpowiedź
User
Stowarzyszenie Leworęcznych
W imieniu Stowarzyszenia Leworęcznych pragnę wystosować oficjalne pismo do KRRiT dotyczące nietolerancyjnego traktowania osób leworęcznych! Postawa, którą należy nazwać faszystowską, ksenofobiczną i skrajnie nietolerancyjną, w szczególności mediów publicznych prowadzi do odsunięcia postulatów naszego Stowarzyszenia. Zdecydowana większość zaproszonych gości pokazywanych w tvp jest praworęczna! Prawie wszyscy prezenterzy trzymają długopisy w prawej ręce, co krzywdzi osoby leworęczne! Oczekujemy interwencji KRRiT w celu wprowadzenia parytetów w radiu i tv! Stop dyskryminacji w naszym ciemnogrodzie! Co najmniej połowa gości zapraszanych do studia powinna być leworęczna! W innym przypadku naszych praw będziemy bronić na forum Unii Europejskiej!
21 10
odpowiedź
User
Bob
No proszę cały klub "seksistów onanistów" postanowił gościnnie wystąpić na naszym forum. Nie bójcie się chłopcy silnych, wykształconych i niezależnych kobiet. Albowiem zaprawdę powiadam wam, jak wasz ukochany mesjasz, że będzie takowych Pań coraz więcej. Wyciągnijcie w końcu ręce z rozporka, zaakceptujcie rzeczywistość, to może jakaś kobieta zwróci na was uwagę. Tak naprawdę żartowałem. :D Wracajcie do nawilżaczy, pisemek i filmików i chusteczek higienicznych! :D
13 13
odpowiedź