SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

81 proc. Polaków słucha codziennie radia

81 proc. Polaków w wieku 15-75 lat deklarowało w ubiegłym roku, że słucha codziennie radia – wynika z podsumowania badania Radio Track. Ponad połowa Polaków w ciągu dnia korzysta z tego medium maksymalnie prze cztery godziny, przede wszystkim przed południem.

W ubiegłym roku radio osiągnęło najwyższy stopień penetracji w historii badania Radio Track – 81 proc. Polaków w wieku 15-75 lat zadeklarowało, że korzysta z tego medium codziennie. Tymczasem we wcześniejszych latach ten wskaźnik nieznacznie przekraczał 75 proc. Trudno powiedzieć, na ile ten wzrost jest wynikiem zmiany metodologii badania, do którego wiosną ubiegłego roku włączono użytkowników telefonów komórkowych (więcej). Przedstawiciele Komitetu Badań Radiowych uzasadniają jednak, że deklarowana penetracja radia zaczęła rosnąć już w pierwszym kwartale 2009 roku.

Najwięcej słuchaczy radia jest wśród Polaków w wieku 30-39 lat, natomiast najmniej – wśród osób w wieku 60-69 lat.

Ponad połowa słuchaczy korzysta z radia nie dłużej niż cztery godziny dziennie. Za to co dziesiąty odbiorca to typowy heavy user słuchający radia każdego dnia przez ponad 10 godzin.

Polacy słuchają radia przede wszystkich przed południem – zarówno w dni powszednie, jak i weekendy. Po południu i wieczorem zdecydowanie więcej osób wybiera telewizję.

 

Wszystkie dane pochodzą z badania Radio Track, które przez cały ubiegły rok realizował Track, Millward Brown SMG/KRC na zlecenie Komitetu Badań Radiowych. Ankiety telefoniczne objęły ogółem 86 563 Polaków w wieku 15-75 lat.

Dołącz do dyskusji: 81 proc. Polaków słucha codziennie radia

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
stasiek
Nic sie nie zgadza; ja słucham Radia Maryja i to najchętniej tak od 23 do 3 cia nad ranem. Łyso wam ?
odpowiedź
User
Karol
Czy pomiar jest w dalszym ciągu w formie ankiet telefonicznych? Czy radia internetowe to tez obejmuje?
odpowiedź