SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

90-proc. spadek zysku Nokii w I kw.

W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku Nokia zanotowała 90-procentowy spadek zysku.

90-proc. spadek zysku Nokii w I kw.

Największy na świecie producent telefonów komórkowych miał w I kwartale tylko 122 miliony euro zysku netto, w porównaniu do 1,22 miliarda euro w tym samym okresie rok wcześniej.

Główną przyczyną słabych wyników był duży spadek sprzedaży odnotowany przez Nokię, wynikający z gospodarczego kryzysu i mniejszego popytu na produkty firmy. Dochody Nokii zmniejszyły się w omawianym okresie o 27 procent: z 12,7 do 9,28 miliarda euro.

W I kwartale fiński producent sprzedał 93,2 miliona telefonów komórkowych - o 19 procent mniej niż rok wcześniej (115 mln). Dało to Nokii 37 procent udziału w światowym rynku sprzedaży tego typu urządzeń. To co prawda taki sam wynik jak we wcześniejszych trzech miesiącach, ale o 2 punkty procentowe niższy wobec I kwartału 2008 roku.

Z kolei średnia cena oferowanych przez Nokię komórek spadła do poziomu 65 euro, w porównaniu do 71 euro kwartał wcześniej i 79 euro rok temu.

Ogłaszając swoje wyniki za pierwsze trzy miesiące Nokia podtrzymała również swoją wcześniejszą prognozę zakładającą, że w całym bieżącym roku globalny rynek sprzedaży telefonów komórkowych zanotuje 10-procentowy spadek. Firma poinformowała także, że na koniec marca zatrudniała 124 tysiące pracowników wobec 116 tysięcy przed rokiem.

źródło: MarketWatch

  • Więcej informacji:
  • Nokia
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 90-proc. spadek zysku Nokii w I kw.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl