SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ABBYY FineReader w nowej wersji już na rynku

Z końcem września w Polsce ukazała się najnowsza wersja programu OCR do przekształcania dokumentów ze skanera lub aparatu cyfrowego, przeznaczona do użytku domowego - ABBYY FineReader 10 Home Edition.

ABBYY FineReader w nowej wersji już na rynku

FineReader 10 Home Edition, przeznaczony tylko do użytku domowego, rozpoznaje i przekształca dokumenty papierowe w 179 językach, a także obrazy i zdjęcia ze skanera lub aparatu cyfrowego na postać edytowalną. Producent zapewnia, że w najnowszej wersji oprogramowania dokładność przekształcania tekstu na formę edytowalną wzrosła o 20 proc. (w porównaniu z poprzednią wersją), a dzięki funkcji "Szybkie zadania" do przekształcenia strony z książki na edytowalny dokument Word wystarczy jedno kliknięcie.

Wśród nowości wprowadzonych do programu jest opcja automatycznego otwierania obrazów z aparatów cyfrowych, możliwość automatycznego podziału zeskanowanych razem dwóch stron książki, korekcji szumów, korygowania zdjęć poruszonych, a także przycinania obrazów za pomocą narzędzia do kadrowania trapezowego.

Dodatkową funkcją jest możliwość zapisu przekształconych stron w formie przeszukiwanych PDF, dzięki czemu można odnaleźć te wszystkie pliki PDF, które zawierają dane słowo, np. "dom". Zastosowana technologia MRC ma pozwalać nawet 10-krotnie ograniczyć rozmiar otrzymanego pliku PDF podczas zapisów w porównaniu z oryginałem, bez wpływu na jego jakość wizualną.

FineReader 10 Home Edition umożliwia także przekształcanie ulubionych lektur lub materiałów do nauki na format HTML. Otrzymane pliki można edytować w komputerze i przeglądać w czytniku książek elektronicznych.

Program obsługuje pakiet Microsoft Office 2010 i potrafi przekształcać cyfrowe obrazy na dokumenty programu Microsoft Word 2007-2010 (DOCX) i skoroszyty programu Microsoft Excel 2007-2010 (XLSX). Aplikacja jest również zgodna z systemem Windows 7.

FineReader 10 Home Edition wykorzystuje także opracowaną przez firmę ABBYY technologię ADRT, która umożliwia odtworzenie spisu treści i hierarchicznej struktury nagłówków na poszczególnych stronach, z zastosowaniem rodzimego formatowania programu Microsoft Word. Odtwarza ponadto nagłówki i stopki, przypisy, czcionki i style, dzięki czemu generowane dokumenty są gotowe do archiwizacji, edycji lub udostępniania.

ABBYY FineReader 10 Home Edition dostępny jest w cenie 199 PLN netto. Wersja domowa uzupełnia ofertę oprogramowania ABBYY FineReader dla biznesu, urzędów i instytucji (ABBYY FineReader Corporate Edition i ABBYY FineReader Professional Edition).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ABBYY FineReader w nowej wersji już na rynku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl