SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ABI: 312 mld USD przychodu płatnych telewizji w 2010 r.

Ze względu na recesję rynek płatnej telewizji zanotował w zeszłym roku spowolnienie, ale lepszy ma być rok 2010.

ABI: 312 mld USD przychodu płatnych telewizji w 2010 r.

Firma badawcza ABI Research prognozuje, że w bieżącym roku operatorzy kablowi i telekomunikacyjni zanotują przychód z rynku płatnej telewizji w wysokości ponad 312 miliardów dolarów, co będzie oznaczało 7-proc. wzrost wobec roku 2009.

Wśród różnego rodzaju platform płatnej telewizji, najszybciej rośnie przychód z usług oferowanych przez firmy telekomunikacyjne. Przykładowo w ciągu roku liczba subskrybentów telewizji internetowej (IPTV) w ofercie Deutsche Telekom zwiększyła się dwukrotnie, do poziomu jednego miliona. ABI szacuje, że w 2010 roku globalne wpływy w tym segmencie sięgną 17 miliardów dolarów.

W ujęciu geograficznym, największym rynkiem pod względem przychodu z usług płatnej telewizji oferowanych przez operatorów telekomunikacyjnych jest obecnie Europa Zachodnia (59 proc. udziału), wyprzedzając Amerykę Północną i region Azji i Pacyfiku.

W tym ostatnim przychód ma rosnąć bardzo szybko w ciągu najbliższych pięciu lat, a jego udział w rynku w latach 2009 - 2015 powinien według firmy badawczej zwiększyć się z 10 do 25 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ABI: 312 mld USD przychodu płatnych telewizji w 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl