SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rafał Masny odchodzi z Abstrachuje.TV

Twórca internetowy Rafał Masny odchodzi z ekipy youtubowego kanału Abstrachuje.TV, którego jest współzałożycielem. Kanał dalej będą tworzyli Cezary Jóźwik i Robert Pasut. - To dla mnie przede wszystkim szansa na zbudowanie się od nowa na platformie - mówi Masny portalowi Wirtualnemedia.pl. Zaznacza, że pozostaje w firmie Abstra jako udziałowiec i menedżer.

Rafał Masny przez ponad osiem lat współtworzył komediowy kanał Abstrachuje.TV, który obecnie jest w czołówce polskiego YouTube z liczbą 3,42 mln subskrypcji.

Rafał Masny odchodzi z Abstrachuje.TV, zostaje w firmie Abstra

-  Bardzo wam dziękuję za te wszystkie lata towarzyszenia nam, za oglądanie, za pozytywne, za negatywne komentarze. To jest niezwykły kawał mojego życia  zwrócił się do fanów w pożegnalnym filmie Rafał Masny.

Przedstawił też powody swojej decyzji. - Bardzo ciężko jest wyjść ze schematu życia, który działa. To nie był łatwy proces i rozpoczął się już prawie dwa lata temu - zdradza twórca.

- W tym miejscu dziękuje Robertowi i Czarkowi za tę wspaniałą przygodę. Mam nadzieje, że uda wam się stworzyć beze mnie coś równie dobrego a nawet lepszego - podziękował współpracownikom na Facebooku Rafał Masny.

Niesamowite 8,5 roku za mną. To co przeżyłem, zobaczyłem, czego się nauczyłem, ilu spotkałem ludzi nie zmieści się w...

Opublikowany przez Masnego Rafała Środa, 17 marca 2021

Rafał Masny przekazał portalowi Wirtualnemedia.pl, że zostaje w firmie produkcyjnej Abstra i nadal jest jej udziałowcem (jest właścicielem 11,33 proc. akcji). Będzie również dalej tworzył własny kanał youtube'owy, mający obecnie 239 tys. subskrypcji.

- Oczywiście zostaję w firmie Abstra jako udziałowiec i członek zespołu. Nie żegnam się też z YouTube - nadal będę tworzył w ramach własnego kanału. To dla mnie przede wszystkim szansa na zbudowanie się od nowa na platformie - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Rafał Masny.

- W najbliższych tygodniach poinformujemy o nowych projektach. Wewnętrznie rozmawialiśmy o zmianie już w 2020 roku - zdradza portalowi Wirtualnemedia.pl Olek Wandzel, CEO Abstra.  - Mieliśmy i mamy zaplanowaną strategię, której jednym z przemyślanych elementów były zmiany dotyczące formatów, w które Masny, Czarek i Robert są zaangażowani - dodaje.

Menadżer opowiada nam także, jak obecnie wyglądać będzie podział kompetencji w firmie. - Na kanale Abstrachuje.TV pewna historia się kończy, ale zaczyna się nowy rozdział. Czarek i Robert poświęcą się w pełni kreacji Abstra oraz będą wspierali spółkę w realizacji materiałów oraz identyfikacji trendów na YouTube. Masny skupi się na treściach, które aktualnie są bliskie jego sercu. Z pełnym zaangażowaniem i dodatkowym czasem chce poświęcić się projektowi Masny Kanał i nowym inicjatywom. Każdy z trójki założycieli Abstrachuje zostaje w firmie. Nadal działamy wspólnie, żeby tworzyć treści angażujące dla widzów i wspierające marki.

Wyniki Abstra: spadek wpływów, cięcia wydatków

Ze wstępnych wyników Abstra za 2020 rok wynika, ze spółka zanotowała 8,73 mln zł przychodów, co wobec 9,36 mln zł w 2019 roku oznacza spadek o 6,8 proc. Wpływy z własnych kanałów youtube’owych (m.in. Abstrachuje, Beksy, Dla Pieniędzy, FootTruck) zmalały rok do roku z 7,23 do 3,2 mln zł, a liczba odtworzeń opublikowanych tam treści -  o 33 proc. do 363,7 mln. Za to przychody z kanałów tworzonych dla reklamodawców poszły w górę o ponad 100 proc. do 3,5 mln zł. Firma zrealizowała osiem takich projektów, dwukrotnie więcej niż w 2019 roku.

Natomiast uruchomiona jesienią 2019 roku platforma podcastowa Storia wygenerowała 780 tys. zł przychodów. Abstra mocno obcięła wydatki - z 12,6 mln zł kosztów operacyjnych w 2019 roku zeszła do 8,3 mln zł w ub.r.

W sprawozdaniu złożonym w KRS za 2019 roku Abstra podała, że jej przychody z własnych kanałów youtube’owych wzrosły z 6,46 do 7,23 mln zł, z produkcji zewnętrznych zmalały z 1,36 mld zł do 69 tys. zł, z kanałów dla marek zwiększyły się z 20 tys. zł do 1,72 mln zł, a pozostałe przychody ze sprzedaży produktów poszły w górę z 54 do 288,8 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: Rafał Masny odchodzi z Abstrachuje.TV

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
koniec kanałów na Youtube. Był biznes i już go nie ma.
odpowiedź
User
animowany
Czyli będzie pobierał hajs jako współwłaściciel Abstra, ale nie będzie już firmował głupkowatych filmików swoją twarzą. Sprytnie.
odpowiedź
User
Gut
Kiedy podajcie wyniki oglądalności Love Island i Ninja Warrior? Minęły już 3 tygodnie.
odpowiedź