SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Acer: nowe notebooki do gier Nitro 7 i zmodernizowana seria Nitro 5 od 3899 zł i 4899 zł (wideo)

Podczas konferencji w Nowym Jorku firma Acer zaprezentowała nowe notebooki do gier Nitro 7 oraz zmodernizowaną serię Nitro 5.

Acer Nitro 7 Article

Nowy Acer Nitro 7 przeznaczony jest dla okazjonalnych graczy. Posiada metalową obudowę o grubości 19,9 mm oraz 15,6-calowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości z częstotliwością odświeżania 144 Hz oraz czasem reakcji wynoszącym 3 ms.

Nitro 7 został wyposażony w procesor Intel Core 9. generacji oraz nowe układy graficzne Nvidia. Posiada również dwa gniazda dla dysków SSD M.2 Gen 3x4 PCIe z technologią NVMe na RAID 0 oraz do 32 GB pamięci RAM DDR4 i twardy dysk HDD o pojemności do 2 TB.

 

 

Zmodernizowany Acer Nitro 5 został wyposażony w wyświetlacz Full HD IPS w wersji 17,3 cala z wąską ramką lub 15,6 cala ze stosunkiem ekranu do obudowy wynoszącym 80 proc.

Nitro 5 łączy w sobie procesor 9. generacji Intel Core, układy graficzne Nvidia, dwa dyski SSD M.2 Gen 3 x4 PCIe wykorzystujące technologię NVMe na RAID 0 oraz do 32 GB pamięci RAM DDR4.

Streaming jest możliwy dzięki karcie Gigabit Wi-Fi 5 wykorzystującej technologie 2x2 MU-MIMO. Użytkownicy mogą również podłączać wspomagające gadżety dzięki portom HDMI 2.0 oraz USB Typu C 3.2 Gen 1.

 

Nitro 7 i Nitro 5 wyposażone są w podwójne wentylatory, technologię Acer CoolBoost oraz podwójny wylot powietrza. Funkcja CoolBoost zwiększa prędkość wentylatora o 10 proc. oraz chłodzenie procesora i układu graficznego o 9 proc. w porównaniu z trybem automatycznym.

Użytkownicy mogą monitorować i zarządzać pracą laptopów Nitro 7 i Nitro 5 dzięki aplikacji NitroSense, którą można uruchomić za pomocą klawisza skrótu. Po włączeniu użytkownicy mogą zobaczyć temperaturę podzespołów, wydajność ładowania oraz zużycie energii. Aplikacja umożliwia także monitorowanie prędkości wentylatora i zmienianie jej w czasie rzeczywistym. Dodatkowo użytkownicy mogą skonfigurować plan zasilania, aby uzyskać optymalne wykorzystanie energii w różnych scenariuszach lub dostęp do sześciu trybów dźwiękowych Acer TrueHarmony, włączanie i wyłączanie funkcji klawiszy trwałych oraz funkcję LCD Overdrive zmniejszając czas odpowiedzi wyświetlacza do 3 ms.

Zarówno Nitro 7, jak i Nitro 5 wykorzystują kartę Killer Ethernet E2500. Ogólna wydajność została poprawiona o 25 proc. w przypadku korzystania z pojedynczej aplikacji oraz ponad 10-krotnie przy korzystaniu z wielu programów. Sterownik Killer automatycznie wykrywa strumienie gier, wideo i chatów, aby zapewniać priorytetowo przepustowość. W przypadku wybrania trybu Auto optymalizator sieci Acer jest w stanie zaszeregować programy o wysokich wymaganiach, tym samym ograniczając problemy z łącznością. Alternatywnie użytkownicy mogą sami ustalić priorytetowe programy, zmieniać przepustowość przypisaną do poszczególnych aplikacji, a także blokować niektóre z nich.

W Nitro 7 i Nitro 5 za jakość dźwięku odpowiada technologia optymalizacji MaxxAudio. Funkcja MaxxBass w inteligentny sposób podbija niskie tony, MaxxDialog inteligentnie podbija mowę, pozwalając oddzielić dialogi w grach od muzyki i efektów dźwiękowych, a MaxxVolume zapewnia maksymalną głośność i czystość dźwięku, uwypuklając różnice dźwiękowe w grze.

Usługa Acer Nitro Stream to dedykowane rozwiązanie PSPC typu plug and play, umożliwiające indywidualny streaming dla gier na komputery PC i konsole. Użytkownicy mogą korzystać z tego rozwiązania, aby uzyskać streaming w jakości Full HD, udostępniać rozgrywkę i wchodzić w interakcję ze znajomymi oraz społecznością graczy, dzięki zintegrowanym rozwiązaniom sprzętowym i programowym, stworzonym od podstaw na potrzeby livestreamingu.

 

 

Nowa wersja Acer Nitro 5 będzie dostępna w Polsce od maja br. w cenie od 3899 zł, a nowy Acer Nitro 7 - od czerwca br. w cenie od 4899 zł.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Acer: nowe notebooki do gier Nitro 7 i zmodernizowana seria Nitro 5 od 3899 zł i 4899 zł (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl